Malatya
21 Temmuz, 2024, Pazar
 • DOLAR
  33.19
 • EURO
  36.02
 • ALTIN
  2550.9
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  67347.898$

ASATUF ve USHAŞ arasında İşbirliği!


ASATUF ve USHAŞ arasında İşbirliği!
Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu SANKON bünyesinde faaliyet gösteren Ankara Sağlık Turizm Federasyonu ASATUF ve  Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda güçlü işbirliği kararları alındı.

Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu (ASATUF) Genel başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut sağlık turizmi alanında işbirliğini artırma ve geliştirmek istediklerini belirtmiş olup kısa adı USHAŞ olan Uluslararası sağlık hizmetleri ile adımların atılmasını istediklerini belirttiler.

ASATUF genel başkanı Bay Karabulut yaptığı konuşmada şunları ifade etti.
"Bizler SANKON bünyesinde faaliyet gösteren uluslararası Ankara Sağlık Turizm federasyonu olarak ülkemizde tedavi olmak için gelen hastalarımıza VIP hizmetleri vermek, tedavilerinin sonunda da ülkemizin doğal güzelliklerini, kültür ve tarihî turistik yerleri de görmelerini tavsiye ediyoruz. Ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaya çalışıyoruz. Bu işi kurumsal olarak yapan üyelerimiz ve sağlık kuruluşlarımıza yönlendiriyoruz ve gerekli takibatları da yapıyoruz. Yaptığımız bu çalışmalarda başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve cumhur ittifakı ortağı olan MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli beye de gerekli bilgilendirmeleri yapıyor ve desteklerini görüyoruz." dedi.

Strateji geliştirme başkanı Engin Karabaş ise duyduğu memnuniyeti belirterek "Ülkemiz için önemli bir döviz girdisi sağlayan sağlık turizmini geliştirmek ve büyütmek için büyük mücadele veriyoruz. Ulkemiz sağlık alanında güçlü bir altyapıya sahiptir. Bunu bilen başta komşu ve diğer ülkeler tedavi amaçlı olarak hastalarını bize yonlendirmektedirler. Bakanlık olarak bizlerde bu işi ciddiyetle ve kurumsal olarak VIP tarzda yapıyoruz. Ayrıca uluslararası kurusallaşma adımı olarak Bakanlık bünyesinde Uluslararası sağlık hizmetleri adı altında USHAŞ' ı kurduk." dedi.

USHAŞ genel müdürü Murat Mercan da yaptıkları çalışmalardan bahsederek şunları belirtti: 

Kısa adı USHAŞ olan Uluslararası Sağlık Hizmetleri alanında Türkiye'de sunulan hizmetlerin tanıtımını yapmak, kamu ve özel sektörün sağlık turizmine yönelik faaliyetlerini desteklemek ve koordine etmek, uluslararası sağlık hizmetlerine ilişkin politika ve stratejiler ile hizmet sunum standartlarını ve akreditasyon kriterleri konusunda bakanlığa önerilerde bulunmak üzere kurulmuştur.

ASATUF Genel Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut yapılan toplantının çok verimli geçtiğini, kendisine ve ekibine gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade ederek Strateji Geliştirme başkanı Engin Karabaş ve USHAŞ genel müdürü Murat Mercan beyi ASATUF genel merkezine davet ettiler.

Engin Karabaş ve Murat Mercan ise kendileri içinde faydalı ve yararlı geçtiğini, kısa zamanda ASATUF'u ziyaret edeceklerini ve karşılıklı işbirliklerini artıracaklarını belirttiler.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 4
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!