• Reklam
Gazeteci Mikail Pelit’in gözüyle Murat Çetin yorumu

Gazeteci Mikail Pelit'in gözüyle Murat Çetin yorumu

30 Kasım 2012 - 21:46

Doğan Haber Ajansı Malatya Temsilcisi ve aynı zamanda yılların emektarı gazeteci Mikail Pelit çalıştığı ve genel yayın yönetmenliğini yaptığı televizyondan ayrıldıktan sonra deyim yerindeyse köşesine çekilmiş tüm olup bitenleri gözlemliyor ve köşesine yazıyor. Pelit bu haftaki köşe yazısında Malatyadan.com yazarı aynı zamanda Malatya Time gazetesi imtiyaz sahibi Murat Çetin'i kaleme aldı.Kimdir bu Murat Çetin? başlıklı yazısında bakın değerli üstadı nasıl yorumlamış.

Eğer medyayı takip ediyorsanız, tanırsınız Murat Çetin’i,Malatya Time’nin sahibi,yazarı,emekçisi ne derseniz deyin.

Pütürge’den çıkmış bir süre Malatya’da kalmış ve ardından İstanbul’a giderek medyaya girmiş bir hemşehrimiz.

Yazdığı haberlerle şimşekleri üzerine toplamış,kiminin taktir ettiği,kiminin nefret ettiği bir isim haline gelmiş kısa sürede.Tanışıklığımız 1 yılı geçmez. Bir vesile ile tanıştığım Murat Çetin kendini “Nur talebesi” olarak tanımlıyor.

Yazdığı haberler ya da gündeme taşıdığı haberler öyle yabana atılacak cinsten değil. Hakkın da 20′den fazla dava açılmış. Zaman zaman benim de yanlış olduğunu düşündüğüm haberler de yaptığı da aşikar.

Muhafazakar bir yapıya sahip olan Murat Çetin’i bana sorarsanız şöyle tanımlayabilirim;

Fenerbahçe’nin stadyumunda Galatasaray forması giymiş sarı-kırmızı bayrak sallayan taraftar. Ya da kurtlara kafa tutan bir kuzu. Herhalde anlamışsınızdır. Bu “deli” cesaretinin nereden kaynaklandığını isterseniz ben söyleyeyim;

Kendine olan güveni ve inancı..

 

Dediğim gibi, seveni var sevmeyeni var. Murat Çetin’le ilgili olarak “Tehdit ve şantaj” ile reklam topladığı söylentilerinin yalan olduğunu da (En azından birine) ben şahit oldum.
Bir haberden dolayı bir iş adamına birileri “Bu kişi reklam istedi. Biz de vermedik onun için bizimle ilgili haber yapılıyor” demiş. O iş adamı da çıkıp bunu tüm Malatyalılara anlatmış. Ama gelin görün ki iş bildiğiniz gibi değil. Murat Çetin, o iş adamına bilgi veren şahsı ne tanıyormuş ne de böyle bir talebi olmuş.

Malatya’nın tanıdığı,bildiği bir iş adamının düştüğü durumu tahmin edebiliyor musunuz? Gerçekten yazık.
Merak edenler Malatya Time’i açıp bakabilir. Ben hiç reklam göremedim. Bu konuda Murat Çetin’in dürüst davrandığına ve doğruları konuştuğuna şahit oldum. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İbrahim bin Hulûsi
    3 ay önce
    Evvela Murat Bey'in cesaretini bizzat inancından ve “kuvvet haktadır, hak kuvvette değil” inancı üzerine bu minvalde özgüveninden de aldığına yazılarınna baktığımızda şahidiz. Yuttuğu mürekkebin rengine ve kalitesine bakılırsa, bizzatihi Kur'ân ve Sünnetullaha bağlı, asrın tefsiri hükmünde olan Risale-i Nur'a sadık bir kalender şahsiyet kendisi. Murad-ı Üstâdaneye karşı sadakatini koruduğu gibi, Nur'lar üzerinde yapılan şu bir kaç meseleyi de epey ince eleyip sık dokuyor ki sonuna kadar arkasındayız: 1- Nur'ları bir kaç şahsa bağlamaları ve "ağabey" kavramı üzerinden bir tekelcilik oluşturma projelerine, 2- Risalelerin aslının muhafaza edilmesini bir tarafa, çoğu Risalelerin içerisinde İslam’a zıt kavramların yerleştirilmesi veya ahkâm ayet ve tefsir hükmünde cümelelerin çıkartılması Vs. gibi ümmeti bölen ve Murad-ı Üstadaneye ters hareket ettirien bu gibi meseleler üzerinde, tabiri câiz ise Murat Bey Ömer (ra) vari bir duruş sergilemekte ve bizlerde hakikat sözlerini desteklemekteyiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x