Reklam

FIRAT EDAŞ'tan İSG'de Anlamlı Farkındalık

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., periyodik İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) denetimini sahada çalışanların çocuklarıyla gerçekleştirerek farkındalığa imza attı.

FIRAT EDAŞ'tan İSG'de Anlamlı Farkındalık
Editör: Malatyadan
07 Mayıs 2020 - 03:08
Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’de müşterilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Fırat EDAŞ, hayata geçirdiği İSG uygulaması ile fark yarattı. İSG alanında yöneticilerine ve çalışanlarına sağladığı eğitimlerle uzmanlıklarını artıran Fırat EDAŞ, hayata geçirdiği yeni uygulamalarla İSG kültürünün çalışanlar arasında yaygınlaştırılmasına da özen gösteriyor.

Her yıl periyodik olarak İSG uzmanları ile sahada arıza yerinde uyguladığı iş güvenliği denetimini Fırat EDAŞ, İSG farkındalığını artırmak için ilk kez hayata geçirdiği yeni uygulama ile İSG uzmanlarının yerine çalışanlarının çocukları ile gerçekleştirdi.4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında Şubat ayında başlattığı uygulama ile çocuklar, adeta bir İSG uzmanı gibi babalarını denetledi. Denetimde babalarına iş güvenliği kurallarına uyulmaları yönünde bilgilendirme yapan çocuklar, Fırat EDAŞ’ın İSG’deki şirket mottosu; “İş güvenliği malzemelerini kullan, enerjiyi kes tekrar verilmesini önle, enerji olmadığını kontrol et, topraklama yap, enerjiyi verirken sahada kimsenin olmadığından emin ol” maddelerinden oluşan ‘6 Altın Kural’ı babalarına hatırlatarak kurallara uymalarını istedi. 

Sahada çalışma esnasında çocuklarını karşılarında gören çalışanlar, gerçekleştirilen farkındalık uygulaması ile İSG kurallarına uymanın kendileri ve aileleri için ne kadar önemli olduğunun bir kez daha farkına vardıklarını belirttiler. 

Fırat EDAŞ, olası iş kazalarının önüne geçilmesi ve iş güvenliği bilincinin artırılması adına kurum içinde çeşitli eğitimlerin yanı sıra İSG farkındalık etkinliklerinin de devam edeceğine işaret etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti