Reklam

Fenerbahçe, Yeni Malatyaspor'u Şikayet Etti

Fenerbahçe yönetimi, Yeni Malatyaspor'un sarı lacivertli taraftarlara adaletsiz davrandığını iddia ederek TFF'ye başvuruda bulundu.

Fenerbahçe, Yeni Malatyaspor'u Şikayet Etti
Editör: Malatyadan
07 Mart 2018 - 10:30
Fenerbahçe, Yeni Malatyaspor'un deplasman tribününe uyguladığı bilet fiyatı politikası nedeniyle TFF'ye şikayette bulunduklarını açıkladı.

 

Fenerbahçe'nin Yeni Malatyaspor açıklaması

"Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü'nün, taraftarlarımıza uyguladığı bilet politikası ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiğimiz yazı aşağıdadır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ"

"SPORTMENLİĞE AYKIRIDIR"

Futbol Disiplin Talimatı'nın (FDT) 49/2 maddesinde, "Rakip kulüp seyircisine aynı seyir kalitesindeki yerler için, kendi seyircisine uyguladığı bilet fiyatının yüzde 30'undan fazla veya diğer tribünler için belirlenen fiyata oranla fahiş fiyat uygulayan kulüplere Süper Lig için 1 milyon liradan 1 milyon 250 bin liraya kadar para cezası verilir." ifadeleri paylaşılırken, şu görüşlere yer verildi:

"Evkur Yeni Malatyaspor kulübünün bilet fiyatı belirleme davranışı, hem FDT'nin 49. maddesine, hem de sportmenliğe aykırıdır. Ev sahibi takım, eşitliğe ve adalete aykırı bu davranışıyla hem taraftarımıza hem de Malatya halkına büyük saygısızlık yapmıştır. TFF, FDT'nin 49/2 maddesinde belirlenen somut yasakların dışında, benzer fiillerle menfaat sağlanması hususunu da yaptırıma bağlamıştır. Ev sahibi takımın bilet fiyatlarına ilişkin kararı, her halükarda, 'Benzer fiillerle menfaat sağlanması' düzenlemesinin ihlalidir. Evkur Yeni Malatyaspor'un, sportmenliğe aykırı hareketten ve resen tespit edilecek sair aykırılıklardan dolayı, disiplin kuruluna sevk edilmesini talep ediyoruz."  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'da Salon Futbol Turnuvası Başladı
Malatya'da Salon Futbol Turnuvası Başladı
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Merkeze Çekildi
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Merkeze Çekildi