• Reklam
Esenlik Şirketi Hakkında Yine Şok İddia

Esenlik Şirketi Hakkında Yine Şok İddia

Piyasayı dengelemek ve haksız rekabeti önlemek amacıyla kurulan Esenlik Şirketinin son yıllarda uyguladığı pahalı fiyat politikası eleştiri konusu oldu.

22 Ağustos 2017 - 09:51 - Güncelleme: 08 Eylül 2017 - 09:48

Piyasayı dengelemek ve haksız rekabeti önlemek amacıyla kurulan Esenlik Şirketinin son yıllarda uyguladığı pahalı fiyat politikası eleştiri konusu oldu. Diğer marketlere göre çok daha pahalıya ürün satan Esenlik Şirketinin bu nedenden dolayı müşterilerinin önemli kesimini kaybettiği de ifade edildi.

GENEL MÜDÜR DEĞİL KORKULUK

Malatya Büyükşehir Belediyesinin kurumu olan Esenlik Şirketi’nin diğer marketlere göre daha pahalı olması gözleri şirket yönetimine çevirdi. Esenlik Süper marketlerin piyasa koşullarının üstünde ürün satması ise eleştiri konusu oldu. Esenlik Şirketinin, Ahmet Çakır döneminde siyasallaştığına da vurgu yapan uzmanlar “Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz’ın eli kolu bağlanarak, şirketin tüm önemli kararlarının Ahmet Çakır ve ona bağlı bir birim tarafından tamamen siyasal şartlara göre tanzim edildiği bundan dolayı da çok kötü yönetildiği” ifade edildi.

ESENLİK ŞİRKETİNİN TEDARİKÇİLERİ KİM?

34 süpermarket şubesiyle perakende sektöründe göz alıcı bir konumda bulunan Esenlik Şirketinin tedarikçileri arasında Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın ailesine ait şirketin, ve Ak Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın da olduğuna dikkat çekildi. Özellikle Kahtalı’nın, raflarda satılan ürünlerin önemli bir bölümünü temin ettiğine vurgu yapıldı. Şirketin tedarik ettiği ürünlerin parasını en az 6 ay sonra ödemesine rağmen, Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın tedarik ettiği ürünleri sıcak satış olarak tabir edilen peşin veya en kısa  sürede ödenmesi ise akılları karıştırdı.

YEDİĞİMİZ KAZIK YANIMIZA KAR KALDI!

Esenlik Şirketinden alış veriş yapmayı kesen kişilerle yaptığımız söyleşiler de ise çarpıcı açıklamalar geldi. İsimleri bizde saklı kişilerin verdiği bilgiye göre, Esenlik şirketinden yapılan toplu alışverişlerin diğer market alışverişleriyle kıyas edildiğinde ciddi bir fiyat farkının ortaya çıktığını söylediler. A. D isimli bir vatandaş “ İki ayda bir Esenlik süpermarketlerinden ürün satın alıyorduk. Ortalama 700 lira ile 800 lira arasında fatura çıkıyordu. Daha sonra bir arkadaşın tavsiyesiyle başka marketler de ürün satın almaya başladım. Esenlikten aldığımız listenin aynısı başka marketler de 450 – 500 TL arasında satın aldığımızı hayretle müşahede ettik. Normalde Esenlik Süpermarketleri kar gütmeyen bir kuruluş olarak biliyor, güveniyor, alış veriş yapıyorduk. Oysa yediğimiz kazık yanımıza kar kaldı! “ şeklinde anlattı.

Kaynak: Malatya Büyükşehir Gazetesi

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • gerekirse herşeyi anlatacak olan
  2 yıl önce
  esenlik kendi çalışanlarının paralarını ödemekten aciz bi firma olma yolunda ilerliyor.. ayın 5 inde yatacak maaşları 15 ile 17 arasında yatırıp işçilerin parasını faizde işleten bi firma şu anda ayın 20 sinde yatıracakları ücretleride 27 si olmasına rağmen hala yatırmıyorlar.. bankadan gelen promosyon ücretlerde herkese farklı ücret yatırdılar.. daha niceleri bu kadar kötü yönetim görülmemiştir..
 • birisi
  2 yıl önce
  esenlik belediyenin kirli kasası.. kime ne lazım reklam harcaması vs ... hesaplarına bi bakılsa ne bok oldukları çıkacak ortaya... bu şirket malatyanın malatyalıların bu şirkette dönen dolaplardan nema***lar boşuna namaz kılıp ümreye gidip foto yayınlamayın oruç tutup eziyet etmeyin kendinize YÜCE ALLAHIN KİTABINDA herşey yazıyor .. sizin gibilerin yeri CEHENNEM... 800.000 bin malatyalıdan helallik almanız mümkün değil :)
 • Mehmet cacik
  2 yıl önce
  Rehber kimse kahtalinin veya helvacinin esenlik sirketine niye tedarikci oldugunu sorgulamiyor cunku bu is artik boyle yurur oldu onlarda o sekilde yollunu bulacaklar söğüşlemeye devam sizler uyumays devam
 • ertan
  2 yıl önce
  ben artık esenliği bıraktım çok zorda kalırsam alıyorum biz malatyalı olarak bunları hak ediyoruz en az 5 defa imeil atım adamlar bildiğini yapıyor artık dar gelirli marketi değil zengin marketii kamu hizmeti değil de kazık hizmeti biz matyalilar tepkimizi koymasak daha çok kazık atacak Gerçi malatya büyükşehir belediyesi de halkına düşman belediyecilik yapıyor ya kazık kazık şu faturası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP'li Başkan AKP'li Battalgazi Belediyesini Eleştirdi
AKP'li Başkan AKP'li Battalgazi Belediyesini Eleştirdi
Malatya'da Tam Gün Su Kesintisi Yaşanacak!
Malatya'da Tam Gün Su Kesintisi Yaşanacak!