Ertan Mumcu MASKİ’ye Müdür Oldu

Ertan Mumcu MASKİ'ye Müdür Oldu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına atanan Hacı Uğur Polat gelir gelmez kelle koparmaya başladı.

28 Mayıs 2018 - 12:08 - Güncelleme: 04 Haziran 2018 - 04:17

Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına atanan Hacı Uğur Polat gelir gelmez kelle koparmaya başladı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir görevinden alındı. MASKİ Genel Müdürlüğüne Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu’nun getirildi. 4 yıldır MASKİ’de görevini sürdüren Özdemir’i iddialara göre Malatya’da belediyelerinde kümelenen marjinal grubun isteğiyle görevden alındığı belirtiliyor. Bakalım Ertan Mumcu milyonlarca lira yapılan harcamaların üstüne yok bu olmamış deyip yeniden Malatya’ya yeni borular döşer mi? zamanla bu sorunun cevabını öğrenmiş olacağız.

Ertan MUMCU kimdir?           

1967 yılında doğan Ertan MUMCU, 1983 yılında Turan EMEKSİZ Lisesinden mezun oldu. Üniversite Öğretimini, Gazi Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünden mezun olarak tamamladı. 1991 ile 1997 yılları arasında Ankara'da özel bir firmada Muhasebe ve Finans Departmanında çalıştı. 1996 yılında Ankara SMMM Odasından Mali Müşavirlik Unvanını aldı. 1998 ile 2003 yılları arasında Malatya'da özel sektörde Bağımlı Mali Müşavirlik yaptı. 2003 yılından 2009 yılına kadar olan sürede serbest çalıştı. 2003 ile 2009 yılları arasında Malatya SMMM Odasında Denetim ve Yönetim Kurulu Üyeliklerine seçilerek Meslek Odasında görevlerde bulundu.

2009 Yerel Seçimlerinde Meclis Üyeliğine seçilerek beş yıl boyunca Malatya Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini ifa etti. 2014 Seçimlerinden itibaren ise Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.

Ertan MUMCU, evli olup bir çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x