Erdoğan Malatya’da Hayır Diyenlere Kandilci dedi

Erdoğan Malatya'da Hayır Diyenlere Kandilci dedi

Malatyalılara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kandil'den talimat geliyor. 'Hayır' diyeceksiniz diyor. 'Hayır' diyor onlar. Şimdi Kandil 'hayır' diyor, Kandil'le beraber 'hayır' diyenler onlarla aynı değil mi?" dedi.

20 Şubat 2017 - 07:57 - Güncelleme: 21 Şubat 2017 - 04:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Malatya'da açılış töreninde konuştu. Referandum konusunda değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Kızlarının başörtüsüyle uğraşan bir devlet vardır. Onları üniversitenin kapısından geri çeviren bir Türkiye vardı. İşte Onlar şimdi 'Hayırcı' oldular. Emir Kandil'den geliyor. 'Hayır diyeceksiniz' diyorlar. Kandil 'hayır' diyor. Kandil'le beraber 'hayır' diyenler onlarla aynı değil mi?" diye sordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Malatya'da açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

"EL BAB'I DAEŞ'E DAR EDEN MEHMETÇİĞE SELAM OLSUN"

Bu vesile ile başta TSK üst yönetimi olmak üzere eli tetikte, gözü ufukta yüreğinde vatan sevgisiyle nöbet tutan tüm güvenlik güçlerimize, emniyet teşkilatımıza şahsım milletim adına şükranlarımı ifade ediyorum. El Bab'ı DEAŞ'ın katil sürülerine dar eden kahraman Mehmetçikleri selamlıyorum. Onlar nasıl gece gündüz bu millet için, bu ülkenin istikbal ve istiklali için canlarını ortaya koyuyorsa biz de taş üstüne taş koymanın mücadelesini veriyorum.

"MİLLETİMLE İFTİHAR EDİYORUM"

Bugün yatırım bedeli 1 milyar 162 milyon liralık yani 1 katrilyon 162 trilyon liralık proje eser ve hizmetin resmi açılışını yapıyoruz. Ne mutlu Malatya'ya ne mutlu Malatyalılar'a. TOKİ 338 milyon liralık; yani 338 trilyon liralık yatırımla 3 bin 387 konutu, 32 dersliği bitirdi. Enerji Bakanlığımız trafo yenileme ve enerji iletim hatları çalışmalarını gerçekleştirdi. Ben milletimle gurur duyuyorum, milletimle iftihar ediyorum. Sizler istiklal marşımızın ruhunu kavradınız.

"KANDİL'LE "HAYIR" DİYENLER ONLARLA AYNI DEĞİL Mİ"

Kişi başına milli geliri 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkardık. Nereden nereye? Başörtülü kızlarımızın üniversitelerde okuyamadığı bir Türkiye vardı. Ama ne oldu? Üniversitelerimiz başörtülü kızlarımıza açıldı mı? Emir Kandil'den geliyor. 'Hayır diyeceksiniz' diyorlar. Kandil 'hayır' diyor. Kandil'le beraber 'hayır' diyenler onlarla aynı değil mi? Bizim değerler sistemimizde kişi sevdikleriyle beraberdir.

"ANA MUHALEFETİN BAŞI ANLAMAZ"

2428 adet derslik inşa ettik. 800 yataklı bölge hastanesi yaptık. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin inşaası sürüyor. 36 kilometre bölünmüş yolu olan Malatya'ya biz bu yolu 373 kilometreye çıkardık. İşte bunun için evet. Şimdi de 6 adet bölünmüş yol projemizin yapımı devam ediyor. Sivas-Malatya Hızlı Tren Projesi altyapı çalışması devam ediyor. Malatya-Elazığ Hızlı Tren ihalesine bu yıl çıkıyoruz. Malatya'nın refah düzeyi yükseldi. Malatyalı çiftçilerimize sadece geçen yıl 194 trilyon liraya tarımsal destek ödemesi yaptık. Kandil'deki ondan anlamaz ki! Onunla beraber hareket eden ondan anlamaz ki! Ana muhalefet de anlamıyor zaten!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatyalı İş Adamı Şaban Taçyıldız Vefat Etti
Malatyalı İş Adamı Şaban Taçyıldız Vefat Etti
Malatya Üniversiteleri En Son Tercihiniz Olsun!
Malatya Üniversiteleri En Son Tercihiniz Olsun!