Reklam

Erdoğan İçin Malatya'da "Koca" bir eksi!

İnsanlarla iletişimi son derece sorunlu olan İhsan Koca'nın nasıl bir mantıkla AK Parti il başkanı yapıldığını biz anlayamadık. Ya Siz?

Erdoğan İçin Malatya'da "Koca" bir eksi!
Editör: Malatya Haber
10 Nisan 2022 - 03:58
AK Parti’de 2002-2007 yıllarında il başkanlığı yapmış ve  23’üncü dönem Malatya Milletvekilliği yapan Av. İhsan Koca bu sürecin ardından tekrar aday gösterilmemiş dinlenmeye çekilmişti. O dönemlerde Hakan Kahtalı’nın milletvekili aday adaylığı için istifası nedeniyle boşalan Malatya Ak Parti İl Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı merak konusu olmuş ve yine İhsan Koca il başkanlığına atanmıştı. 

İLK PROTESTO İLE 14 MART 2019’DA TANIŞTI

“DEFOL GİT! SERSERİ”

AK Parti'nin Malatya Yeşiltepe seçim bürosunun açılışı sırasında Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan'a seslenen bir grup vatandaş, "Hırsızlarla durma Başkanım, etrafınızın hepsi hırsız" dedi.Büyükşehir adayı Selahattin Gürkan’ın konuşmaya başladığı sırada bir grup vatandaşın “Hırsızlarla durma Başkanım, etrafının hepsi hırsız” demesi üzerine Gürkan “Biz toplantıyı yapalım” diye uyardı. Ancak vatandaşları protestolarını sürdürdüler. Gürkan’ın “Gelin gelin, gözünüzü yiyeyim, gel yanıma gel” demesinden sonra protesto eden vatandaşın Gürkan’ın yanına gelmesi de olayları bitirmedi.

Selahattin Gürkan’ın konuşmasından sonra AK Parti İl Başkanı İhsan Koca’nın konuşması da başka bir tartışmaya neden oldu. İhsan Koca, “Böyle güzel bir toplantının isticamını iki arkadaşımızın, kardeşimizin kafasını bulandıranlara bir şey söylemek istiyorum. Ben o arkadaşlarımıza bir şey demiyorum. Onlar inandıkları için öyle söylüyorlar” diye konuşurken “Çalmadınız mı” diye bağırarak tepki veren aynı vatandaşlara İhsan Koca ise “Bir kuruş çaldığımız ispat edersen haklısın. Ama sana değil, sana söyleyenlere söylüyorum, ispat edemezseniz namussuzsunuz, şerefsizsiniz. Öyle uzaktan konuşmayla olmaz. Eğer iddiası olan varsa ispat eder. İspat edemeyenler namussuzdur, şerefsizdir, alçaktır” dedi.

İhsan Koca’nın bu ağır sözlerinden sonra aynı vatandaşların anlaşılmayan seslerinden sonra İhsan Koca’nın “Defol git, serseri” diye konuşması ortamı daha çok gerdi.
İhsan Koca’nın “Defol git, serseri” lafını söyledikten sonra Selahattin Gürkan’ın Koca’nın hemen arkasına geldiği görülüyor. Yine videoda çok anlaşılmasa da AK Parti’nin başkan adayı Selahattin Gürkan’ın İhsan Koca’yı uyardığı anlaşılıyor. Bu uyarma sonrasında Koca’nın elini kaldırarak Gürkan’ a, “Neyini konuşmayacağız başkanım yav. Böyle adamların yanımızda ne işi var. Ben öyle adamların yanımıza gelmesine karşıyım kardeşim. O adamların yanımızda yeri yok, olmaz da” dedikten sonra Selahattin Gürkan’ın “Neyse kapatalım” dediği duyuluyor.

Diyalog şöyle devam etti:

SELAHATTİN GÜRKAN: Neyse kapatalım.
İHSAN KOCA: Kapatmayalım Başkanım, niye kapatalım. Adam bana hırsız diyor yav. Ben bunu kabul etmiyorum.
SELAHATTİN GÜRKAN: Herkes kendini tarif eder kardeşim, herkes kendini tarif eder.
İHSAN KOCA: Ben kapatamam.

İKİNCİ PROTESTO MAHALLE TEMSİLCİSİNDEN

“ TELEFONUMA NEDEN BAKMIYORSUNUZ ”

Yine geçtiğimiz aylarda Malatyatime.com'da yayınlanan "İhsan Koca Konuştu Salon Buz Kesti" başlıklı makale'de ilginç bir olay daha yaşandığı görüldü. Malum olduğu üzere, ülkemiz 2023’teki seçime doğru yol alıyor. Bütün partilerde olduğu gibi, Ak Parti de teşkilatlarını “diri” tutmak adına, bir dizi toplantıya ev sahipliği yapıyor. Bu toplantılardan biri de, Ak Parti Malatya İl Teşkilatı’nın mahalle temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantıydı. İl Başkanı İhsan Koca’nın talimatıyla gerçekleştirilen toplantıda yaşanan bir olay, herkeste “soğuk duş” etkisi oluşturdu. Söz konusu toplantının açış konuşmasını yapmak için vakur bir edayla hazırlanan İhsan Koca, salonda bulunan mahalle temsilcilerini şöyle bir süzer. Tam konuşacakken, temsilcilerden biri öfkeli bir şekilde ayağa kalkar ve yine aynı öfkenin vermiş olduğu ses tonuyla “Ben bir soru sormak istiyorum. Mahalle temsilcisi olmama rağmen; İl Başkanımız İhsan Koca’yı aradığımda, bir türlü kendisine ulaşamıyorum. Acaba bu durum şahsıma münhasır bir tavır mı, yoksa Sayın Başkanımız herkese böyle mi davranıyor? Bunun özel bir sebebi varsa, öğrenebilir miyim?” der.

Şok sözleri duyan İhsan Koca, oturduğu koltuktan evvela sağa-sola sendeleyerek, salonda bulunanların merakla beklediği şu cevabı verir: “Beni iki defa çaldırdığınızda, eğer size cevap vermiyorsam; demek ki sizinle görüşmek istemiyorum. Burada anlaşılmayacak ne var ki?”

ÜÇÜNCÜ OLAY WHATSAPP ENGELİ!

Tüm Siyasetçilerimiz, Belediye Başkanlarımız, Milletvekillerimiz ve Bazı bürokratlarımıza yayın gurubuzun Whatsapp hattından Malatya ile ilgili önemli gelişmelerinin linkini atıp haberdar ettiğimiz birkaç aydır, herhangi kimseden olumsuz bir tepki almadık. En son listeye dahil edilen AK Parti Malatya il başkanı İhsan Koca birkaç paylaşımın ardından whatsapp uygulamasından bir engel kondurdu. Kıymetli başkanın bizi engellemesi yada takip etmemesi çok önemli bir olay değil ama, Bu nasıl bir telefon aşkıdır anlayamadık. Medya siyaset kurumunun eli ayağı olduğu gibi, Siyaset kurumu da bir o kadar medya’nın vazgeçilmez mutfağıdır. Mahalle temsilcisine, partiliye, medya mensubunun telefonuna çıkmayan, üstelik birde engel atan il başkanından Malatya ve AK Parti seçmenin ne derece verim alacağını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Umarız kıymetli başkan bu yapıcı eleştirilerimizi dikkate alır yoksa bu kibir ve ego ile 2023 Seçimlerinde AK Partiye Malatya’da çok oy kaybettireceğe benziyor.