Erdoğan’ı Malatya’da O Proje ile Kim Kandırdı?

Erdoğan'ı Malatya'da O Proje ile Kim Kandırdı?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Malatya’da teşekkür mitingi ve toplu açılış programı için halka seslendi.

09 Eylül 2019 - 14:17 - Güncelleme: 21 Ekim 2019 - 00:03

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Malatya’da teşekkür mitingi ve toplu açılış programı için halka seslendi. Her defasında yaptığı gibi Malatya’nın gazını alan reis çok fazla hizmet isteğinin olmamasından da hoşnut bir şekilde kentten ayrıldı. Mitingde göze batan sebepler vardı. 

NEDEN ŞEHİR MEYDANI ?

Erdoğan’ın Malatya mitingleri genelde 100 Bin üzerinde bir sayıyla geçerdi. Bu yüzden de Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yanında bulunan alan tercih edilirdi. Fakat bu defa farklı bir yer olan Şehir Meydanı seçildi. Üstelik bir takım afiş paylaşımlarda bu meydanın adının 15 Temmuz Zafer meydanı olarak lanse edilmesi garipsendi. Yıllardır Hükümet meydanı yada Kapalı Çarşı üzeri diye anılan yerin ismi ne zaman değişti haberimiz olmadı? Yaşanan ekonomik sorunlar, işsizlik ve AK Parti’nin zaten son seçimde 4 Milletvekiline düşmesi, Havanın sıcak oluşu ve katılımın çok az olacağı endişesi gibi sebepler bu mitingi kent meydanına çekmiş olabilir mi?

ŞEHİR HASTANESİ YALANI!

Erdoğan’ın klasik şuyumuz, buyumuz var mı, yaptık mı? Gibi sözlerine Eveett çeken vatandaşlar ilginç bir yanlışlığa davetiye çıkardı. Erdoğan aşağıda tamamını belirttiğimiz konuşmasında Malatya'mızda Şehir Hastanemiz, Eğitim Araştırma Hastanemiz var mı? Sorusuna vatandaş hep bir ağızdan Eveeet dedi. Şaşmamak elde değil. Allah aşkına biri bu hastaneyi bize de göstersin. 

ERDOĞAN’IN ŞEHİR HASTANESİ İLE İLGİLİ KONUŞMA BÖLÜMÜ

"Bütün bunlarla beraber istiyoruz ki benim Ahmet'im, Mehmet'im, Ayşe'm, Fatma'm hepsi arabasına bindiği zaman huzurlu bir şekilde yolculuğunu yapsın. Bunları hızla devam ettiriyoruz ve daha da devam ettireceğiz çünkü yapılacak çok şey var. Malatya'mızda Şehir Hastanemiz, Eğitim Araştırma Hastanemiz var mı? Peki bizden önce bunların hiçbiri var mıydı? 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.' Biz sizi seviyoruz, biz sizin dertliniziz. Devleti koy bir kenara sağlık, sağlık sağlık. Bunu yapacağız."

Malatya Time Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda araştırmacı, gazeteci yazar dostum Murat Çetin’in mitinge özel kaleme aldığı yazıdan bir alıntı yaparak bu haberi noktalayalım. 

BUNLAR ONU DA BECEREMEDİ…

Malatya'nın eski belediye başkanlarında Seyhan Semercioğlu ve Turgut Özal hakkında şöyle bir hikaye vardır: Malatya'ya gelen rahmetli Özal, Seyhan Semercioğlu'nu çağırır ve Malatya için ne istediğini sorar. Seyhan Semercioğlu ise körüklü otobüs ve çöp kamyonu ister. Bunun üzerine sinirlenen Özal, Seyhan Semercioğlu'nu azarlarcasına “Git bana projeyle gel” der. Diyeceğim o ki; Malatya, 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 68.5 oy ile Türkiye'de AK Partiye en çok oy veren ikinci il oluyor. Bu sebepten teşekkür için Cumhurbaşkanı Malatya'ya geliyor. Bizim vekiller(!) ise değil bir şeyler istemek otobüs ve çöp kamyonu dahi isteyemiyorlar. Özal bu zamanı görseydi Seyhan Semercioğlu'na “Sen en azından bir şey istedin. Bunlar onu da beceremedi…” şeklinde bir söz ederek alnından öperdi.

Sahi Malatya'da bulunan “Şehir hastanesi” nerede? Yoksa Malatyalıları temsilen bir şey isteyemediğiniz gibi, birde Cumhurbaşkanına yanlış bilgi mi veriyorsunuz? Çok garip işler…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x