Reklam
Reklam

Dilek'de Alevi Mahallesi Hizmet Bekliyor!

Malatya'nın Dilek Mahallesinde bir kaç Alevi yurttaşımızın yaşadığı bölgelere aylardır hizmetin yapılmadığı iddia edildi.

Editör: Malatyadan
06 Mayıs 2020 - 01:15

Malatya'nın Dilek Mahallesinde bir kaç Alevi yurttaşımızın yaşadığı bölgelere aylardır hizmetin yapılmadığı iddia edildi. Vatandaşlar AKP'li belediyenin aylardır bir çivi çakmadığını söyledi. Yolların adeta köstebek yuvasına döndüğü mahallede ayrımcılık yapılmadan hizmet bekleniyor. Dilek Mahallesi Yeşilyurt Belediyesi'nin mıntıkasında bulunuyor.

Dilek Mahallesi’nde bulunan ve Alevi vatandaşların yoğun olduğu bölgelere hizmet gelmediği gerekçesiyle vatandaş isyan etti.

Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Mehmet Ali Akıncı şunları söyledi:

“Yolumuz çukur içerisinde, her tarafta çukur var. Çukurları da ben kendi imkanlarımla çakıl getirerek doldurdum. Belediye buraya gelmiyor. Araba zaten yok, araba gelmiyor. Gelin buraya bir dolaşın yolar çukurdan geçilmiyor"

Alevi mahallelerine hizmet gelmediğini ileri süren Aziz Doğan ise:"Ben Dilek Gölpınar mahallesinde oturan bir vatandaşım. Dilek büyük bir mahalledir. Merkez mahalleye hizmet geliyor ama Gölpınar, Başpınar ve Uğrak mahallerine kesinlikle hiçbir hizmet gelmiyor. Belediye'den hiçbir temizlik hizmeti görmüyoruz. Belediyeye kaç defa sıkıntılarımız için başvursak da cevapsız kaldı. Yollardaki çukurlardan artık arabayı boş ver yayalar geçemiyor. Biz şunu düşünüyoruz, burası genelde Alevi vatandaşların oturduğu bir mahalle olduğu için her halde bu belediye ayrımcılık mı yapıyor? Bilemiyoruz. Ama merkeze bakıyorsun, bu mahallerle bakıyorsun bir sıkıntı var. Demek ki, burada bir ayrımcılık var. Yani oy oranına göre hizmet yapıyorlar" dedi.Seçimden seçime gelindiğini dile getiren  Erdal Gültekin de:"Yollarımızın durumları böyle ve hiçbir hizmet alamıyoruz ve mağduruz. Sulama kanallarımız pislik içerisinde. Yollardaki çukurları sizlerde görüyorsunuz. Buraya hiçbir yetkili gelmez ve kimse bizi sormaz. Seçimden seçime gelirler ancak" dedi. 

Alperen Levent ise:"Göl pınar mevkiindeyiz. Yollar ve kanallar her zaman sıkıntı. Defalarca yetkililere ulaştık. DSİ'ye, sulama birliğine, Battalgazi Belediyesine, MASKİ'ye ve belediyenin şikayet hatlarını defalarca aradık. Yollar ve kanallar için ayrı ayrı iletişime geçtik. Her seferinde 'yapılacak' dendi. Fakat hiçbir şey yapılmadı. Kanallar pislik içinde, hayvanlar buradan su içiyor. Bu duruma bir türlü çözüm bulamadık. Yollar sıkıntılı, özellikle gece araç kullanmak çok zor" dedi. Son olarak Hıdır Akıncı ise:"Yol köstebek yuvasına dönmüş. Hizmet geliyor, gelmiyor değil ama birçok hizmette gelmiyor. Aslında sorunumuz sadece yol değil. Su çiftçinin can damarı, ekinlerimiz kurudu gitti. Yetkililerden sulama kanallarına bakmalarını istiyoruz.1960 da sulama kanalı gelmiş sonrasında kimse bakmamış kanala. Bakım yok, bir şey yok. Yan gelip yatmışlar. Zamanı gelince çiftçiden fazlasıyla maliyetini alıyorlar. Ama insan biraz merhamet eder. Bugün 5. Aya geldik ekinler buğdaylar kurudu gitti. Sayın Cumhurbaşkanı dedi ki, 'bir karış yer boş kalmayacak' buyuruyor Cumhurbaşkanı, bu duruma geldi boş kalsa ne olacak, kalmasa ne olacak. Başka diyeceğim yok" ifadelerinde bulundu.

Malatyahaber24.com