Reklam

Darende'de Garip Olaylar Dönüyor!

Usta Televizyonculardan Reha Muhtar'ın meşhur sözünü alıntı yaparak " Gün geçmiyor ki bir gariplik daha yaşanmasın" başlasak her halde tam isabet bir başlangıç olur. AKP'nin Darende Belediye Başkanı İsa Özkan görevinden uzaklaştırıldı.

Darende'de Garip Olaylar Dönüyor!
Editör: Malatya Haber
19 Şubat 2021 - 20:31
İki dönem önce yine Darende ilçesinde belediye başkanlığı yürüten İsa Özkan parti tarafından aday gösterimemiş yerine Dr. Süleyman Eser gösterilmiş ve son seçimde tekrar bir önceki başkan İsa Özkan ile devam edilmişti. Gerçi Süleyman Eser görevi çok sevmiş olmalı ki hala twitter hesabında Darende Belediye Başkanı yazıyor ve belediyenin web site linkini kaldırma zahmetinde bulunmamış. Bugünde garip bir haber paylaşıldı. Malatya Net Haber Gazetesi'nin haberine göre Malatya'nın Darende Belediye Başkanı AKP'li İsa Özkan'ın 2011 yılında belediye başkanlığı yaptığı dönemde görevi ihmalden yargılandığı davadan dolayı 7 ay 15 gün ay görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Darende  Belediye Başkanı İsa Özkan'ın 2011 yılındaki bir patlama da görevi ihmalsizlikten dolayı görevinden 7 ay 15 gün mahkeme kararıyla uzaklaştırıldığı öğrenildi. Darende İlçe Kaymakamlığının belediye meclis üyelerini arayarak, Salı günü saat 14.00’te belediye meclisinin olağanüstü toplanacağını ve kendi aralarında bir kişiye belediye başkan vekili seçeceklerini bildirdi. Konuyla ilgili görüştüğümüz Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, 2011 yılındaki belediye başkanlığı yaptığı dönemde, bir bina patlamasından dolayı göreve ihmalden mahkemenin 7 ay 15 gün görevden uzaklaştırma kararı aldığını söyledi.