Reklam
  • Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Pütürge Açıklaması
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Pütürge Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Malatya'nın Pütürge ilçesinde meydana gelen Silahlı olay ile ilgili açıklamalarda bulundu.

31 Mart 2019 - 16:32 - Güncelleme: 20 Nisan 2019 - 06:00

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, oy verdikten sonra bugün yaşanan olaylara ilişkin açıklamada bulundu.

Gazetecilerin, Malatya’da Saadet Partisi’nin iki görevlisinin AK Parti adayının yeğeni tarafından silahla vurularak yaşamını yitirdiği olayı sorması üzerine Erdoğan şu değerlendirmede bulundu:

“Malatya’daki olay bizleri üzdü, böyle bir durumun olmaması gerekirdi. Ciddi manada beni ve arkadaşlarımı üzdü. Adalet Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız araştırmaları yapıyorlar. Ailelerine sabır diliyorum. Bu durumun partiler arası sorgulamaya,  partiler arası bir noktada yargılamaya götürülmesini doğru bulmuyorum. Bu tür durumlarda özellikle dudaklarımızın arasından çıkacak sözler çok büyük önem taşıyor. Temennim odur ki seçimler bitene kadar herhangi bir durum olmasın.”

Seçimi belli bir süre İstanbul’da takip edeceğini ve basın toplantısı yaptıktan sonra Ankara’ya gideceğini belirten Erdoğan “Seçime katılım iyi görünüyor. Yerel seçimler merkezi sisteme de güç katacak” dedi.

KARAMOLLAOĞLU’NA TELEFON

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca, olayla ilgili olarak Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu telefonla arayarak taziyelerini iletti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, görüşmede duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve olayın takipçisi olacaklarını ifade etti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • adalet
    1 yıl önce
    Kutlamak gerek bas gererse ayak ne yapar bunun hesabi yönetenler sorumludur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x