Reklam

Çocuk Sahibi Olmak İçin Kıbrıs Tüp Bebek Klinikleri

Eşlerin hayatlarında karşılaşabilecekleri en büyük sorunlardan birisi belki de en önemlisi çocuk dünyaya getirememektir.

Çocuk Sahibi Olmak İçin Kıbrıs Tüp Bebek Klinikleri
29 Temmuz 2017 - 07:16
Eşlerin hayatlarında karşılaşabilecekleri en büyük sorunlardan birisi belki de en önemlisi çocuk dünyaya getirememektir. Büyük hayallerle başlayan evlilikte aile olabilmek bebek sahibi olmakla tamamlanmaktadır. Çiftler için bebek sahibi olamamak büyük bir sorundur. Kaldırılması en ağır yüklerdendir. Ancak bu konuda sizi anlayan ve bunun bir hastalık olduğunu hem de bu hastalığın büyük oranda tedavisi olduğunu söyleyen bir kuruluş var. Bu kuruluş Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak faaliyet gösteren Doğuş Tüp Bebek Merkezi’dir.

Şunu kesinlikle bilmelisiniz ki, hamile kalamamak ya da sürekli düşük yapmak bir hastalıktır ve bu hastalığın da bir tedavisi vardır. Hastalığın tedavisine 1978 yılında başlanılmış ve tüp bebek tedavisi her geçen gün geliştirilmiştir.Yaşadığımız dönemde en modern teknolojiler ve alanında uzman doktorlar tarafından bu tedavi başarı ile uygulanabilmektedir.

Hatta önceden sağ salim bir bebeğim olsun da cinsiyeti önemli değil diyen birçok hasta Doğuş Tüp Bebek Merkezi aracılığı ile bebek sahibi olduktan sonra ikinci bebekleri için cinsiyet seçimi talebinde bulunmuşlardır. Başımıza bir hastalık gelebilir. Önemli olan tedavi yöntemlerini araştırmaktır. Hastalık geçip hayallerimize kavuşunca da hiç bir şey olmamış gibi hayatımıza devam ederiz.

Tüp bebek tedavisinin aşamalarına geçmeden önce bilmeniz gereken en önemli şey bu tedavinin aynı zamanda psikolojik savaş olduğu, tedavinin başarısı için psikolojik olarak da hazır olmanız ve bebek sahibi olacağına inanmanız gerektiği hususudur.

Doğuş Tüp Bebek Merkezi bu konuda da sizleri düşünerek bünyesinde bulundurduğu psikolog ile tedaviye başlamadan önce sizi hazır hale getirmekte, bu sayede başarılı tedavi süreci için büyük bir adım atmaktadır.

Bildiğiniz üzere, Tüp bebek tedavisi anne adayından alınan yumurtalar ile baba adayından alınan spermlerin laboratuvar ortamında döllendirilmesi ve belli bir evreye gelen embriyonun anne rahmine transfer sürecidir. Ancak tüp bebek tedavisinin bittiği yerde görev anneye devredilir. Bu nedenle bu tedavi önemli 2 aşamadan oluşur. Hastanenin yapması gerekenler ve annenin yapması gerekenler tamamen birbirini tamamladığında olumlu sonuçlar alınabilir.

Tüp bebek tedavisi ile ilgili bilinmesi gereken diğer bir husus da, tedaviye gelmeden önce 35 yaşını geçmemiş olan çiftlerin en az 1 yıl, 35 yaş üstünde olanların ise en az 6 ay haftada en az 2 kez düzenli ilişkiye girmesi, buna rağmen hamilelik gerçekleşmemişse tedaviye başvurulması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Yine tedavi için en önemli husus da tedavinin en verimli döneminin adetin 2-3. günü olduğunun bilinmesidir.

Tüp bebek tedavisinin uygulanışını anlatacak olursak, Doğuş Tüp Bebek Merkezi öncelikle gelen hastanın ayrıntılı muayenesini yapmakta, gerekli tetkikleri talep etmektedir. Gelen sonuçlara göre hastanın değerlendirmesini yaparak tedaviye uygun olup olmadığına karar vermekte, tedaviye uygun olan hastalara laboratuvar sonuçlarına göre ilaç tedavisi başlamaktadır. İlaç tedavisi, tüp bebek tedavisinin en önemli aşamalarındandır. Tecrübeli doktorlar tarafından hastaya uygun planlama yapılması ve ilaçların aksatılmadan uygulanması önemli bir husustur.

Ayrıca ilaç tedavisi döneminde hastanın sürekli doktor kontrolünde olması ve yumurtaların gelişiminin doktor tarafından takip edilmesi büyük önem arz etmektedir.

Döllendirme aşamasında önemli olan kaliteli yumurtaların özenle seçilmesidir.Döllenen yumurtaların gelişimi gözlenir ve belli bir olgunluğa erişen embriyolardan en kaliteli olan ve tutunmaya en elverişli olan embriyo anne rahmine transfer edilir. Bu aşamadan sonra en büyük görev annenindir.

Tüp bebek tedavisi için hemen her ülkede bir takım yasal düzenlemeler yapılmıştır. Bazı alanlarda kısıtlamaya giden ülkeler bulunmaktadır. Ülkemiz de de özellikle tedavinin kimlere yapılabileceği, ne kadar sürede yapılacağına ilişkin kısıtlamalar nedeniyle bu konuda daha esnek olan ve tedavi yöntemlerinin geliştirilmesinde daha uygun olan Kıbrıs Tüp Bebek tedavisi için çok uygun yerdir. Adeta bir sağlık üssü haline gelmiş olan bu ülke tüp bebek tedavisinde de en çok tercih edilen ülkelerdendir.

Doğuş Tüp Bebek Merkezi de bu ve benzeri nedenlerden dolayı Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Siz de en iyi tedavi merkezi olan Kıbrıs Tüp Bebek merkezlerini tercih ederek en doğru kararı verebilirsiniz.

İlk defa bebek sahibi olmak isteyenler ya da cinsiyet seçimi hizmetinden yararlanmak isteyenler ayrıntılı bilgi ve irtibat için www.dogustupbebek.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.