Reklam

Çıkar ve Rant Savaşında Saldırılar Sürüyor!

Malatya’da 18 Mayıs 2018 tarihinde kurulan Turgut Özal Üniversitesi özellikle bir medya (çıkar ve rant) grubunun önce hedefi sonrada saldırısı halini aldı. 

Çıkar ve Rant Savaşında Saldırılar Sürüyor!
Editör: Malatya Haber
11 Kasım 2021 - 19:42
Malatya’da 18 Mayıs 2018 tarihinde kurulan Turgut Özal Üniversitesi özellikle bir medya (çıkar ve rant) grubunun önce hedefi sonrada saldırısı halini aldı. 

Diğer yazılarımızı okuyanlar hatırlayacaktır kimlerden bahsettiğimizi. Rektör Aysun Bay Karabulut ve rant ve çıkar gruplarının her istediğini yapmayıp reddedince başına gelmeyen kalmadı. İşin garip tarafı öyle planlı bir çalışma yürütülmüş ki akıllara zarar. 

Rektör Aysun Bay Karabulut bu medya grubundan bir basın müdürü almakla adeta “Pandora’nın Kutusunu Açmış Oldu” Pandora'nın Kutusu, Antik Yunan efsanelerinde geçen ve içinde kötülüklerin bulunduğuna inanılan sihirli kutu. 

Olaylarda tam bu aşamadan sonra başladı. Yeğenler ve ekip o kadar hızlı üniversiteye yerleştirildi ki muhbirlik yapan mı dersiniz, gizli belge toplayanlar mı dersiniz adeta bir şantaj malzeme stoğu yapılmış. İşini ekmeğini bırakan bu rant ve çıkar grubu sinsi planlarını hızla sürdürmüş fakat bu planlar ters tepince bir değil grup halinde saldırıya geçiyor. 

Geçmişte bizimde eleştirdiğimiz üniversitemiz en az diğer kurumlar kadar eksikler ve yanlış hamleler yaptıkları ortadır. Fakat bu demek değildir ki bütün medya birleşip linç edelim. 

Malatya’da açığı yada yanlışı olan sadece Turgut Özal Üniversitesi mi? 

İnönü Üniversitesi’nde usulsüzlük dönmüyor mu?

Malatya Büyükşehir Belediyesi Selahattin Gürkan döneminde kaç basın müdürü, danışman değişti?

Battalgazi Belediyesi Sütten Çıkmış Ak kaşık mı?

Yeşilyurt Belediyesine gri pasaport olayının yıkılması planlanmış bir eylem değil midir?

Başarısı hızla yükselen Mehmet Çınar’ın önünü kim kesiyor?

Defalarca eleştiriye muhatap olan İl Sağlık Müdürlüğü çok mu masum?

Unesco listesine dahil edilen Arslantepe Höyüğü için paylaşımsızlık çok mu doğruydu?

Bu listeyi o kadar uzatabiliriz ki! Sayfalarca sürer. Turgut Özal Üniversitesi’nde yanlışlar da yapılabilir, eksiklerde olabilir bu tüm kurumlarda olağan şeyler. Bakanlık İzmir'den personel gönderiyor koy bunu işe diyor! Yok mu diyeceksin? AK Parti döneminde maalesef siyasetin gölgesinde tüm yönetimler. Her ne kadar eleştirsek de bu devran böyle dönecek! Bize gelen belgeler bunlara gelse Malatya'yı yerinden oynatırlar kesin! Fakat bizim anlamadığımız bu rant ve çıkar grubu neden şimdi saldırıları arttırdı. Yandaşlarını ekibini yerleştirirken her şey toz pembe şimdi mi kötü oldu. Rektör Aysun Bay Karabulut’tan bir randevu rica edip röportaj yapmayı ve her şeyi ortaya dökmesini, kendisi ve eşi için yapılan bu saldırıların ne maksatla olduğunu ve tüm iddialara vereceği cevabı olacağını ümit ediyoruz. Umarım önümüzdeki günlerde ak ve kara koyun belli olur ve tüm Malatya bu rant ve çıkar grubunun amaçlarını öğrenir. 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Öte yandan Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut ve Eşi Ercan Karabulut karalama haberleri yapan ilgili şahıslar hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti