• Reklam
CHP’liler Enver Kiraz’ın istifasını bekliyor!

CHP'liler Enver Kiraz'ın istifasını bekliyor!

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) bugün yapılan seçimler de Malatya’da aldığı oy sayısıyla 2007 gerisine düşmesi tartışmaları da beraberinde getirdi.

01 Kasım 2015 - 22:52

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) bugün yapılan seçimler de Malatya’da aldığı oy sayısıyla 2007 gerisine düşmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. 

 

2007 seçimlerinde 68 bin oy alan CHP, 2014 yılında yapılan seçimler de 88 bine çıkartmıştı. Her fırsatta Malatya’nın CHP’nin kalesi olduğunu vurgulayan parti yöneticilerinin 360 bin kişinin oy kullandığı seçimler de alınan 68 binlik oyu 1 Kasım tekrar seçimlerinde neden yükselemediği  parti içinde konuşulmaya başladı. 

 

Milletvekili Veli Ağbaba ve İl Başkanı Enver Kiraz’ın teşkilatı kontrol altında tutmak için büyütmediği belirten partililer ise “Ağbaba başarılı ve kendisini ispat etmiş bir siyasetçi olduğunu kanıtladı. Parti teşkilatının güçlenmesi ve oyların artması için Enver Kiraz’dan vazgeçmelidir “ şeklinde yorum yapmaları CHP’ de istifa tartışmalarını beraberinde getireceği ifade edildi. 

 

CHP, MHP, HDP’nin oylarında ciddi düşüş yaşanması gözleri Ak Partinin 7 Haziran da aldığı 257 bin oyun nasıl 308 bine çıktığı sorusunu da gündeme getirdi. MHP ve HDP seçmenin AK Partiye oy verdiği kesinlendiği ancak CHP de 5 ayda eksilen 4 bin oyun Ak Partiye gidip gitmediğinin hesabının da Enver Kiraz tarafından kamuoyuna açıklamasını da beklediklerini ifade ettiler. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x