Reklam

CHP İl Başkanı Enver Kiraz Yanıt Bekliyoruz!

Malatya Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz sırf laf üretmek için laf üretmeye devam ediyor. Üzerinden 6 Yıl geçen sorularımız hala cevap bekliyor.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz Yanıt Bekliyoruz!
Editör: Malatya Haber
18 Kasım 2021 - 01:26
Geçtiğimiz aylarda Gri Pasaportla yurt dışına kaçırılan kişiler için ülke genelinde bir soruşturma başlatılmasına rağmen olayın bir şekilde Malatya’nın başarılı belediyelerinden olan Yeşilyurt Belediyesine ihale kalmasına şahitlik etmiştik.

Oysaki bu olay Balıkesir Gömeç, Adıyaman Gölbaşı, Burdur Yeşilova, Yozgat Yerköy, Urfa Suruç, Ordu Korgan Belediyelerinde de olmuş fakat ne hikmetse Yeşilyurt Belediyesi adeta şeytanlaştırılmış Mehmet Çınar’ın yükseliş grafiğine planlı bir saldırı yapılmıştı. 

Yapılan eyleme hiçbir şekilde doğru yada meşru gördüğümüzden değil ama sonuçta bu memleket meselesi haline gelmiş, başkan’ın bilgisi dahilinde olmadan koordineli bir eylemden oluşan bir olay.

Hatta bu olaya sebep olanların görevlerinden uzaklaştırıldığını gözlemledik. Bugün garip bir haber okudum ve tebessüm ettim. Haberin başlığı aşağıda da gördüğünüz gibi “ Ülkeyi Rezil Etti Ama Ödül Aldı ” bunu söyleyen Malatya’da Cumhuriyet Halk Partisini bitirme noktasına getiren, kişisel rantı uğruna Ali Veli oyunlarıyla görevde kalmak için can atan, partinin bırakın oyunu arttırması, olanı da tam tersi düşüren il başkanı Enver Kiraz’dan başkası değil. 

SEN ÖNCE YOLSUZLUĞUN CEVABINI VERSENE!

Atarımızın güzel bir sözü var der ki “İğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır” Kiraz Efendi seni biraz geçmişe götürmenin zamanı geldi. Çünkü hala o gün ki iddialarımın yanıtını vermedin. Hala cevap bekliyorum senden.  

Tarih : 12 Mart 2016
Başlık : Malatya CHP İl Teşkilatında Yolsuzluk Bombası
Link: https://www.malatyadan.com/malatya-chp-il-teskilatinda-yolsuzluk-bombasi/18787/

Yukarıdaki özel haberimize sadece sekreterin boşanma sürecindeki eşi demeyle geçiştiremezsin. Ankara Gar Katliamında ölen gençlerimiz için Parti'den hesabınıza geçen paralar nerede? Bazı ailelerin almadığını biliyoruz. Bu paralar nereye harcanıyor. Sen önce sana yöneltilen sorunun, iddianın cevabını ver sonra Yeşilyurt Belediyesini eleştir. Tepki gösterdiği haber şu sözlerden oluşuyor. 
 
“ÜLKEYİ REZİL ETTİ AMA ÖDÜL ALDI."

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Enver Kiraz, Yeşilyurt belediye başkanına verilen ödüle tepki gösterdi.

Gri pasaportla yurt dışına insan kaçırma haberleriyle gündeme gelen Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Elazığ Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ödül aldılar.
Bu ödüle tepki veren CHP Malatya İl Başkanı Kiraz, “Kendi ilçesini dünyaya rezil etmiş bir başkana böyle bir ödül vermek ancak AKP'ye yakışır diye düşünüyoruz” sözleriyle eleştiride bulundu.

Gri pasaport skandalında adı geçen Yeşilyurt Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Çınar'a ödül verilmesini değerlendiren CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Biz de Yeşilyurt Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Çınar başkanımızı tebrik ediyoruz. Gerçekten aldığı bu ödülle gri pasaportla yurtdışına gönderdiği birçok genç olduğunu biliyoruz. Bu gençlere yönelik önemli bir proje geliştirdiğini düşünüyoruz. Çünkü gri pasaport skandalıyla gerçekten hem ülkemizin hem de dünyanın gündemine gelmişti. Yeşilyurt ilçemizi ülkemize ve dünyaya rezil etmişti. Aldığı bu ödülle görüyoruz ki gerçekten gençlere yönelik önemli bir iş yapmış gözüküyor. AKP'li Çınar'a bu ödülün verilmesiyle birlikte yaptığı gri pasaport skandalının Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı tarafından onaylandığını düşünüyoruz. Çünkü böyle bir skandala imza atmış birine bu ödülü vermek bence bu anlama geliyor. Daha önce Yeşilyurt Belediye Başkanı sahte UNESCO ödülü almış ve bir ilke imza atmıştı. Şimdi de işsiz gençlerimizi yurtdışına gönderip orada iş imkânı sağladığı için gençlik projesi kapsamında bir ödül almış görünüyor. Diyecek bir şey bulamıyoruz buna” diye konuştu.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti