• Reklam
Cevap ve Düzeltme Metni

Cevap ve Düzeltme Metni

Tekzip Metni

29 Nisan 2020 - 21:06 - Güncelleme: 04 Mayıs 2020 - 01:20

Müvekkil ENGİN GAYRİMENKUL İNŞAAT TURİZM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.  “YILDIZ EN TV” ibareli TV (YOUTUBE) kanalı ile uzun yıllardır faaliyet gösteren, sektörünün tanınan ve önde gelen şirketlerinden biridir. 15.02.2020 tarihinde https://www.malatyadan.com/ alan adlı internet sitesinde yayınlanan “Yıldız TV ve Mehmet Balaman’dan Çirkin Saldırı” başlıklı gerçek dışı bilgiler içeren haberi kamuoyunun yanlış yönlendirilmesini engellemek adına tekzip etme zorunluluğu doğmuştur.

Bahse konu haberde müvekkil şirketin “Malatyadan Haber” ibareli YOUTUBE kanalına planlı ve çirkin saldırı yapılarak kapatıldığı ifade edilmiştir. Belirtmek gerekir ki; “Malatyadan Haber” ibareli YOUTUBE kanalında telif hakları müvekkil şirkete ait ses, görüntü ve içeriğin müvekkil şirketin izni olmaksızın kullanıldığı tespit edilmiştir. Bu hak ihlaline müteakip müvekkil şirket ihlali yapan kanala uyarıda bulunmuştur. Bu uyarının üzerine, daha önce de telif hakkı ihlalinde bulunmuş olan kanal, YOUTUBE platformunun içerik ve hak ihlali kuralları gereğince kapatılmıştır.

Kanalın kapatılması üzerine https://www.malatyadan.com/ alan adlı internet sitesinde yayınlanan haber ile müvekkil şirkete ait “YILDIZ TV”, Kanal sahibi ve Kanal Müdürü Suzan Açarı’ya yönelik haksız ve mesnetsiz ağır ithamlarda bulunulmuştur. Söz konusu haberde müvekkil şirkete ait kanal “merdivenaltı üç beş arsa satmak için iş olsun diye kurulan kanal” şeklinde nitelendirilmiş, Maliye ve RTÜK’e sigortasız işçi çalıştırıldığı iddiası ile asılsız şikayette bulunulacağı belirtilmiş, Üzeyir Engin ve Suzan Açarı hakkında ahlaksızlık, insanlıktan yoksunluk ve yalancılık ile suçlanmıştır. Tüm bu asılsız ithamlar üzerine adli makamlara başvurulduğu bilgisi verilmiştir.

Bahse konu haber müvekkil şirket aleyhine haksız ve mesnetsiz iddialar içermekle birlikte halkı yanlış bilgilendirmektedir. Müvekkil şirkete ait kanal iddia edilenin aksine uzun yıllardır Youtube platformunda faaliyet gösteren başarılı bir kanaldır. Kanal bünyesinde sigortasız işçi çalıştırıldığı iddiası müvekkil şirketi karalamak, kamuoyu nezdinde saygınlığını ve itibarının zedelemek adına yapılmış bir saldırıdır. Tarafların karşılıklı görüşmelerinde müvekkil şirket yetkililerinin hiçbir kusurlu davranışı mevcut değildir. Aksine “malatyadan haber” ibareli kanal yetkilileri müvekkil şirket yetkililerine hakaretlerde bulunmuştur.

“YILDIZ TV” ibareli kanalı ve kanal yetkililerini hedef alan asılsız haber içeriği sebebiyle her türlü hukuki haklarımız saklı kalmak kaydıyla, huzurdaki cevap ve düzeltme metni içeriğindeki maddi gerçekleri kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Engin Gayrimenkul İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Vekili

Av. Eşref BORÇA

                                                                                                                                                                            

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x