• Reklam
Çene Dolgusu ile Çene Ameliyatsız Şekillendiriliyor

Çene Dolgusu ile Çene Ameliyatsız Şekillendiriliyor

Op. Dr. Mustafa Karataş, çene dolgusu hakkında önemli bilgiler verdi.

11 Ocak 2020 - 15:21 - Güncelleme: 11 Ocak 2020 - 15:26

Kadınlarda ve erkeklerde yüz estetiği önemli bir konumdadır ve bu durumu bozan bazı durumlar bulunabilmektedir. Burun, çene ve kulaklarda görüntü bozuklukları, yüz güzelliklerinin gölgelendiği estetik müdahaleler vs. ile düzenlenebilmektedir. Çene bölgelerinde görünüm olarak bozukluklar var olabilir ve bu tarz durumlarda ameliyat değil de dolgu ile çözümlenebilmektedir.

Çene Dolgusu Nedir?

Çenede var olan gerginlik ya da çıkıklıklar, yüz estetik görüntüsünün bozulmasına neden olan etkenlerdendir. Çeşitli şikâyetlerin varlığında da bu ameliyata başvurulabilmektedir. Hastaların çenesinde şikâyet edilen durumların çokluğuna ve durumuna uygun olarak dolgu ya da cerrahi işlemler yapılabilmektedir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çeneye belirgin bir görüntü ve estetik görüntüsü katan çene dolgularında öncelikle yüz estetik durumu değerlendirilmektedir. Sonralarda ise çene dolgusu operasyonu planlanmaktadır. Hastaların çene bölgelerinde uygulanmakta olan lokal anestezi sonralarında çene bölgesine hacim olarak dolgu malzemeleri enjekte edilmektedir. Bu dolgu malzemeleri, estetik alanında kullanılan ve vücuda hiçbir şekilde olmayan mineraller, vitamin vs. gibi önemli yapı taşlarından oluşmaktadır. Bu sebeple de dolgu uygulamalarında cilde veya çeneye zarar vermeyen maddeler vardır.

Çene dolgusu öncelerinde cilt derinlemesine temizlenmektedir ve çene bölgelerine uyuşturucu etki yaratan etkiler yapılara ağrı veya acı oluşması önlenmektedir. Bu dolgu maddesinin ve dolgu uygulamaları çeneye hiçbir zarar vermez. Enjektörler yardımı ile dolgu malzemesi ve çenede belirli bölgelerde planlanan enjekte işlemleri yapılmaktadır. Enjekte uygulaması sağlanabilmesi ile çene dolgusu tamamlanmakta ve çene dolgusu tamamlandıktan sonrasında da çenede düzelmeler ve şekil olarak düzelmeler meydana gelmektedir.

Çene Dolgusu Hakkında

Çenede ve çene ucunda dolgu uygulamaları cilde veyahut herhangi bir yere zarar vermemektedir. Çünkü daha önceleri de söylediğimiz gibi dolgu maddesi, vücutta mineral veya iyi maddeler içeren bileşenler içerir. Bu sebeple de cilde veya dokunan hiçbir kişiye zarar vermemektedir. Çene uç bölgelere uygulanan ağrısız operasyonlar sık tercih edilmektedir ve günlük yaşam hiç etkilenmeden operasyon tamamlanır ve sonrasında da hiç acısız günlük yaşantıya devam edilebilmektedir. Böylece de çene dolguları ameliyatsız olarak yapılmaktadır ve bu da ameliyat korkusu olan estetik yaptırmak isteyen birçok kişi tarafından ilgi çekmektedir.

Sporcular ve mankenler tarafından sık tercih edilen çene dolgusu uygulamaları, çenedeki yapısal bozukluklar düzeltilmeli ve yüz simetrisi orantılandığından kullanılmalıdır. Bu sebeplerle de yüz bölgesinin önemli olduğu bir meslekte çalışılıyorsa ve estetik olarak problem teşkil edilecekse çene dolguları sayesinde de çenede görünüm bozukluklarını kimseye çaktırmadan düzelttirebilirsiniz.

Çene Dolgusu Fiyatları Ortalama Olarak Ne Kadardır?

Yüz estetiği fiyatları, tüm ülkede ortalama olarak aynıdır ama birçok farklı faktöre göre değişiklik göstermektedir. Hastane ortamı, doktorun tecrübesi, dolgu türü vs. gibi birçok farklı faktör, çene dolguları ücretlerini etkilemektedir. Bu nedenle de tek bir fiyat belirlenememektedir. Bu sebeple de çene dolgusu uygulaması yapan doktorlar ile yüz yüze görüşmeler sağlanması önemlidir. Görüşme sonrasında her şeye karar verilir ve fiyat daha sağlıklı olarak belirlenebilmektedir. Dr. Mustafa Karataş ile görüşmeler sağlayabilir ve çene dolgusu fiyatları hakkında detaylı olarak bilgiler alabilirsiniz.

Eğer siz de çene dolgusu yaptırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz! https://www.drmustafakaratas.com/ web sitemizi ziyaret edebilir ve istediğiniz her konuda bilgi edinebilir ve istediğiniz, aklınıza takılan her soruya yanıt bulabilirsiniz. Alanında uzman olan Dr. Mustafa Karataş ile iletişime geçebilir, yüz yüze görüşmeler sağlayabilir ve gerekli olan bütün bilgileri edinebilirsiniz. Çene dolgusu, yüz orantısı kurma, simetri ayarlama, estetik görüntü oluşturma ve çene çizgisi hizalama vs. gibi birçok işlem yapılabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x