Reklam

Bünyamin Gezer Malatyalıların Yüreğine Su Serpti

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, Malatya Bölgesi Hakemi Suat Arslanboğa'nın sözleşmesinin feshinden sonra ilk kez açıklamalarda bulundu.

Editör: Malatyadan
07 Ekim 2019 - 18:27
Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, Malatya Bölgesi Hakemi Suat Arslanboğa'nın sözleşmesinin feshinden sonra ilk kez açıklamalarda bulundu. Zekeriya Alp Hakemlerle her yaptığı toplantıda, “Hakemin onurunu koruyun” mesajını verdiğini belirten MHK Başkanı, “Beşiktaş’ın futbolcusu Adem Ljajic’in, Suat Arslanboğa’ya yaptığı hakaretti. Taviz vermemesi gerekiyor.""Ayrıca bariz gol şansı pozisyonunda Video Hakem Sistemi’ne başvurmadı. Kırmızı kart çıkarması gerekirken düdük çaldı ve ilk yarıyı bitirdi” ifadelerini kullandı.

Zekeriya Alp şöyle devam etti:“Maçın VAR hakemi Halis Özkahya ile de bu konuyu konuştum. Bana ‘Kameralarda pozisyonu incelerken, Suat Arslanboğa devreyi bitirdi. Bizimle konuşmadı bile’ cevabını verdi.”

Hiçbir konuda geri adım atmayacaklarına da vurgu yapan Alp, “Suat Arslanboğa’nın sözleşmesi fesih edildi ve sözleşmeli hakem sayımız 17’ye düştü. Hatalar olabilir. Ancak bunun da bir sınırı olmadı” diye konuştu.

DERHAL İSTİFA ETMELİDİR!TRT Spor yorumcusu ve Eski Hakem Bünyamin Gezer bu açıklamalara ilişkin " Ya bu açıklamayı ben yapmadım diye yalanlasın, ya da derhal istifa etsin" dedi. Böyle bir açıklamanın yapılmasının gerçeklikle bağdaşmadığını belirten Gezer adeta açtı ağzını yumdu gözünü. Tüm detayları haber videomuzda izleyebilirsiniz.