Malatya
15 Haziran, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  32.78
 • EURO
  35.15
 • ALTIN
  2457.9
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65737.81$

İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak Kimdir? Biyografisi

İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak Kimdir?

AKP Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak 1980 Malatya doğumludur. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Malatya’da tamamlayan Ölmeztoprak, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Malatya İ.Ü’de Kamu Yönetimi Konya S.Ü.’de İletişim Bilimleri alanlarında iki yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Bir devlet bankasında bir süre kurum avukatlığı yapmış, ardından Malatya İ.Ü.’de basın yayın biriminde görev almış, Kampüs FM’de programlar yapmıştır.

Malatya’da yerel gazetelerde, kültür – sanat – yaşam – sağlık alanlarında köşe yazıları yazmıştır. Yine, Malatya ilinde yayın yapan TV kanallarında “ Bilge Bakış “ adıyla kültür ve sanat programları yapmıştır.

Malatya Büyükşehir Belediyesinde; Kurum Avukatlığı, Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı görevinde bulunmuştur. İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, iyi seviyede İngilizce bilmektedir.

14 Mayıs 2023 Seçimleri için 28. Dönem AKP 3. Sıra Malatya Milletvekili Adayı olan Ölmeztoprak Milletvekili seçilmiştir. Babası AKP Eski Milletvekili Fuat Ölmeztopraktır. 

İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak medeni durum olarak bekardır. Aslen Malatya Akçadağlıdır. Amcaları Osman Ölmeztoprak, Münir Doğan Ölmeztoprak