Malatya
15 Haziran, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  32.78
 • EURO
  35.16
 • ALTIN
  2457.9
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65738.27$

İlhan Geçit Kimdir? Biyografisi

İlhan Geçit Kimdir?

Prof. Dr. İlhan Geçit Kimdir?

Türkiye'nin sağlık sektöründeki öncü isimlerinden biri olarak bilinen Prof. Dr. İlhan Geçit, başarılı akademik kariyeri ve sağlık hizmetlerindeki uzmanlığıyla adından sıkça söz ettiriyor. 1965 yılında Malatya'da doğan Geçit, tıp eğitimini tamamladıktan sonra üroloji alanında uzmanlık alanında önemli çalışmalara imza atmıştır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde uzmanlık eğitimini tamamlayarak bu alandaki birikimini artırmıştır.

İlhan Geçit, akademik kariyerine Yrd. Doç. Dr. unvanıyla başlamış ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev almıştır. Zaman içinde Doç. Dr. ve Prof. Dr. unvanlarını elde eden Geçit, üroloji alanındaki bilgi ve tecrübesini öğrencilere aktarmıştır. İdari görevlerde de bulunan Geçit, sağlık kurumlarında yöneticilik yapmış ve bu süreçte başarılı projelere imza atmıştır.

İlhan Geçit'in sağlık hizmetlerindeki başarıları da göz dolduruyor. Aksaray'dan Bingöl'e, Malatya'dan Ankara'ya kadar birçok ilde önemli görevler üstlenmiş ve bu bölgelerde sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalara liderlik etmiştir.

1 Aralık 2023 tarihinde Bezmialem Üniversitesi Vakıf Gureba Hastanesi Üroloji Kliniği'nde göreve başlayan Prof. Dr. İlhan Geçit, bu yeni dönemde de sağlık alanındaki deneyimini ve birikimini en üst seviyede kullanarak hastalarına kaliteli hizmet sunma hedefindedir. Geçit'in Bezmialem Üniversitesi'ndeki yeni görevi, sağlık sektöründeki başarılarına bir yenisini eklediği bir dönemin başlangıcını temsil etmektedir. 2024 yılında 31 Mart seçimlerinde AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkanı olarak seçildi. Halen Belediye Başkanlık görevini sürdürüyor.