Beceriksizlikten Başka Bir Şey Değil

Beceriksizlikten Başka Bir Şey Değil

Turgut Özal Üniversitesi amatörce işlerle uğraşmaya devam ediyor. Gün geçmiyor ki yeni bir malzeme çıkmasın.

06 Eylül 2019 - 00:04 - Güncelleme: 19 Ekim 2019 - 01:02

Daha önceki bir haberimizde “Turgut Özal Üniversitesi Sakat Doğdu Amatörlük Devam Ediyor” şeklinde vurguladığımız Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut yönetimindeki(!) Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin (MTÜ) Hanımçiftliği Mahallesi’nde bulunan binayı meslek yüksek okulu kurmak maksadıyla tahsis ettiği ama bunu bile beceremediği ortaya çıktı. Başkan Osman Güder’in, binayı Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne tahsis ettiği öğrenildi. 

BELEDİYE TAHSİS ETTİ AMA!

Hanımınçiftliği belediyesi eski hizmet binası,  Malatya’nın Büyükşehir statüsüne kavuşmasını sağlayan 6360 sayı ve 2012 tarihli kanunun öngördüğü şekilde, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerle fiilen kapatılan belde belediyelerinden biri olan Hanımınçiftliği Belediyesi’ne ait hizmet binası, sınırları içinde kaldığı Battalgazi Belediyesi’ne devredilmişti. Bina 6 Şubat 2019 tarihli meclis toplantısında Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne tahsis edilmişti.

OSMAN GÜDER GERİ ALDI

Battalgazi eski belediye başkanı Selahattin Gürkan’ın verdiği bu bina veriliş amacına uygun kullanılmadığı için, 31 mart 2019 seçimlerinde Battalgazi belediye başkanı Osman Güder tarafından bina Turgut Özal Üniversitesinin elinden alındı. Binanın alınış sebebi ise veriliş amacına uygun kullanılmaması olduğu iddia edildi.

ZAMAN GÜDER’İ HAKLI ÇIKARDI

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, eski Hanımınçiftliği Belediyesi Hizmet Binası'nın Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezi olacağını söyledi. Başkan Güder, Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezi için Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan 1,5 milyon TL ödeneğin çıktığını belirtti.

BU ADAMIN NE İŞİ VAR?

Öte yandan Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin (MTÜ) rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un eşi Ercan Karabulut’un bu üniversitede hiçbir resmi yetkisi bulunmadığı halde, bütün görüşmelerde ve protokol toplantılarında göz tırmalaması ise olayın diğer boyutu. Rektörlük gömleğinin bir tık büyük geldiği Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’a eşi Ercan Karabulut senato toplantılarında da eşlik ettiği konuşulan diğer konular arasında…

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Bilal
  5 ay önce
  Ya Aysun hanımın eşi ile aynı araçta çakarları açarak özel şöförlü bir şekilde Fahri Kayahanda kuaföre gitmesine ne demeli
 • irfan tanrıverdi
  6 ay önce
  öznur hanım bacısına işsişz kalmasın diye ünüversite kurdu tam bir komedi
 • HIDIR
  6 ay önce
  Kemal Kılıçtaroğlu’nun asıl soyadı Karabulut’tur. Ercan Karabulut, Tunceli asıllı biridir ve Kemal Kılçtaroğlu’nun akrabasıdır. Bunlar Hekimhan’a sonradan geldiler.
 • Somuncu
  6 ay önce
  Süper bir yazı olmuş. Elinize sağlık.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x