Reklam

BBP Genel Başkanı Adeta Kovuldu İstifa Ediyor!

24 Haziran'da Cumhur ittifakına girerek kendini Milletvekili seçtiren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Büyük Birlik Partisi'nde sona doğru geldi. Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi ve ağabeyinin Destici'nin üzerine yürümesi bardağı taşıran son damla olarak yorumlanıyor.

BBP Genel Başkanı Adeta Kovuldu İstifa Ediyor!
Editör: Malatyadan
26 Ekim 2018 - 15:27
18 Nisan’a ertelenen duruşmanın bitmesi de tepkileri dindirmedi. Partililer “Destici istifa”, “Destici davadan elini çek” sloganları atarken, Destici hızla salondan uzaklaştı. Makam arabasına binmek üzereyken de gerginlik yaşandı. Destici, aracına binmek üzereyken partililere dönerek “devletimizle, bakanlığımızla birlikte, hakim ve savcılarımızla birlikte inşallah bu olayı tüm şüpheleri aydınlatılacak bir şekilde çözeceğiz. Bunu çözene kadar da sonuna kadar uğraşacağız. Bedeli neyse de öderiz” dedi.

DESTİCİ İSTİFA EDEBİLİROdatv’nin edindiği bilgiye göre, duruşmada yaşananlar, Alperenler arasında depreme neden oldu. Partililer, Destici ile son dönemde artan ayrışmanın, dünkü olayla bardağı taşırdığını söyleyerek istifa çağrılarında bulundu. Destici’nin de istifayı düşündüğü, AKP’de siyasi hayatına devam edebileceği, BBP ile yollarını ayırabileceği kulislerde konuşulanlar arasında. Türk siyasi hayatından eşine az rastlanan görüntülerin yankılarını takip etmeye devam edeceğiz.