Bakan Tüfenkci’de Aynı Ağızla Konuştu

Bakan Tüfenkci'de Aynı Ağızla Konuştu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci AKP'nin klasik laf yarıştırma geleneğinden geri kalmadı, Kılıçdaroğlu'nu Başbakan'ın diliyle eleştirdi. 

18 Haziran 2017 - 03:38 - Güncelleme: 07 Ağustos 2017 - 13:03

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci AKP'nin klasik laf yarıştırma geleneğinden geri kalmadı, Kılıçdaroğlu'nu Başbakan'ın diliyle eleştirdi. 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü' ile ilgili olarak, "Adalet mekanizmasında hak aranacak yerler bellidir, sokaklarda adalet aranmaz" dedi.

Gümrük Bakanına şu soruyu sormadan geçemeyeceğiz. Peki 15 Temmuz’dan sonra halkı günlerce neden sokaklarda yatırıp nöbet tutturdunuz? 

Adalet Sokakta aranmıyorsa, Demokrasi hiç aranmaz. Her şeyin çifte standart olduğu ülkemizde artık bazı şeyler fazlasıyla rahatsız edici boyutlara ulaşmış durumda tehdit ve baskı düzeni, Ohal’in sürekli uzatılması vs. gibi durumlarla ağzını açanın mahkum edildiği bir ülkede insanların hakkını arayacak bir merci düzeni bile sağlıklı işlemez hale geldi. İddianamelerin aylarca bekletildiği, içerde tutulanların içinde haksız yere mağdur edilenlerden tutunda görevinden ihraç edilenler, açığa alınanlar sorun yumağına dönen yargı sisteminin kime nasıl hak dağıtacağı tartışmaların odağında olan bir durum. Başbakan ağzıyla yorum yapan Bakan Tüfenkci’nin sözleri Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı’nın sözlerinden farklı değildi. 

"Türkiye'de adaletin aranacağı en yüksek merci TBMM'dir"

Bakan Tüfenkci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'ne de tepki göstererek, "Bakıyorsunuz bugünlerde istikrarı bozmaya çalışanlar ve adaleti sokakta aramaya çalışanlar var. Adalet mekanizmasında hak aranacak yerler bellidir, sokaklarda adalet aranmaz. Türkiye'de adaletin aranacağı en yüksek merci Türkiye Büyük Millet Meclisidir. Zaten halk milletvekillerini onun için seçer. Eğer sokaklarda çözüm bulacaksak meclise gerek kalmaz" şeklinde konuştu.

Şaka gibi Müjde Verdi!

Bakan Tüfenkci, konuşmasının sonunda Malatyalılara da müjde vererek, Elazığ-Malatya ve Elazığ-Diyarbakır hızlı tren projesini 2017 yılında ihaleye çıkartacaklarını söyledi. Elazığ'a hızlı tren olsa ne olur olmasa ne olur? Araçla zaten 40 dakika'da gidilen kente yapılacak olan bu proje vatandaşı pek fazla tatmin etmeyeceğe benziyor. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x