Reklam

Aysun Bay Karabulut Yılın Rektörü Seçildi

Malatya'da bir takım rant ve çıkarcı medya gruplarının hedefinde olan Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut 2020'nin en başarılı rektörü seçilerek üzerine oyun oynayan, karalayan ve iftira edenlere bu başarı ile tokat gibi bir cevap verdi.

Aysun Bay Karabulut Yılın Rektörü Seçildi
Editör: Malatya Haber
24 Kasım 2021 - 22:50
Türkiye’nin en büyük Gençlik ve Spor alanlarında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu olma özelliğine sahip bütün illerde Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu GESKON Genel Merkezi tarafından, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Üniversitelerinde öğrenciler arasında yapılan anket ve araştırmalar sonucunda Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut 2020 yılının en başarılı Rektörü seçildiği açıklandı.

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu GESKON Genel Başkan yardımcısı Av Barış Kerim kuruluş adına yapmış olduğu yazılı açıklamasında, “2020/2021 Eğitim ve Öğretim yılı kapsamında Türkiye ve KKTC üniversitelerinde bağımsız bir şekilde Üniversite öğrencileri arasında yapılan anket ve araştırmalar sonucunda Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut gençlerin oyları ile Türkiye de 2020 yılının en başarılı Rektörü seçilmiştir.” dedi.

Av Barış Kerim yazılı açıklamasında, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut hanımefendinin üniversite öğrencilerinin oylarıyla 2020 yılının en başarılı Rektörü seçilmesin de gençlik, spor, kültür ve sanat etkinliklerine önem vermesi ve çok sayıda sosyal sorumluluk projelerine destek veren çalışmalar yapması gençlere istihdam sağlayan çalışmalar yapması ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim burs imkânları sağlaması başlıca faktörler olduğunu açıkladı.

Av Barış Kerim, “Gençlik ve Spor Konfederasyonu GESKON yönetim kurulu adına Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut hanımefendiyi gençler tarafından 2020 yılının en başarılı Rektörü seçilmesin den dolayı kutluyoruz.” dedi.

Gençlik ve Spor Konfederasyonu GESKON Genel Merkezi’nden yapılan resmi açıklamada, “2020 yılının Rektörü seçilen Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut hanımefendinin ödülü önümüzdeki günlerde kuruluşumuzun yetkilileri tarafından kedisine takdim edilecektir.” denildi.

MTÜ’yü kısa sürede 6 fakülte 9 Meslek Yüksekokulu, 2 Yüksekokul, 11 Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne ulaştıran Rektör Prof. Dr. Karabulut aynı zamanda kuruluşu henüz 3 yıl olan Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirdiği yerli ve milli projeler, Covid 19 pandemi sürecinde yapmış olduğu üretim vurgusu ve öğrenciler için düzenlediği 1000’in üzerinde online konferans, söyleşi, çalıştay ve konser programları gibi etkinlikler ile ve Malatya’nın büyük geçim kaynaklarından olan Kayısı ve Kayısı Çekirdeği’ne verdiği önemle de dikkat çeken çalışmaları olmuştu.

 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti