Reklam

Arguvan Türkü Festivaline Düşük Kadro!

Bu yıl 15'incisi düzenlenecek olan Uluslararası Arguvan Türkü Festivali programı beklenenin gerisinde kaldı ve hayal kırıklığı oluşturdu.

Arguvan Türkü Festivaline Düşük Kadro!
Editör: Malatya Haber
02 Temmuz 2022 - 12:10
Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş tarafından geçtiğimiz günlere bu yıl yapılacağı duyurulan "15. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali" kapsamında sahne alacak sanatçılar ve programın içeriği belli oldu. 

ZAYIF KADRO OLARAK YORUMLANDI

Türkülerin beşiği olarak nitelendirilen Arguvan, adına ve şanına yakışmayan izlenim vermeye devam ediyor. Türkü severlerin dört gözle beklediği program zayıf kadro olarak yorumlandı. 2-3 önemli Sanatçı'dan gerisi çerezlik olarak gözlerden kaçmadı. Bütçe sıkıntısı mı yoksa organizasyon eksikliği mi ne derseniz deyin ama bu liste Arguvan'ın kalitesine yakışmadı. BELEDİYE'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

Arguvan Belediyesi, Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı ile Arguvan Dernekleri tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan 15. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali 23-24 Temmuz tarihlerinde Nazım Hikmet Meydanında yapılacak. 

Festival programı Çavuş Mahallesinde saat 11.00'da Âşık Ekber Anıtı’nın açılışı ile başlayacak olup Festivale 9 sanatçı katılacak. 

Festivalin ilk günü olan 23 Temmuz Cumartesi günü Nilüfer Sarıtaş, Gülten Benli, Ayfer Düzdaş ve Özgür Akdemir sahne alırken 2. günü olan 24 Temmuz Pazar günü Ender Balkır, Selçuk Balcı, Sasa, Cemal Öztaş ve Murat Ağaç türkü sevenler ile bir araya gelecek.
Türkü Festivali kapsamında ayrıca 23 Temmuz Cumartesi günü Belediye Çay Bahçesinde saat 14.00'de "Tarım Geleceği" konulu panel düzenlenecek olup panele konuşmacı olarak 24. Dönem Milletvekili ve Ziraat Mühendisi Doç. Dr. Gökhan Günaydın, TMMOB Ziraat Odası Mühendisleri Başkanı Ziraat Mühendisi Baki Remzi Suiçmez, İstanbul Veteriner Hekimler Odası Genel Sekreteri Veteriner Hekim Erdinç Orhan katılacak.

Pazar günü ise "Ekonomi ve Hayat" başlığında yapılacak olan panele; Gazeteci Şirin Payzın, Gazeteci Emin Çapa, Yazar Barış Terkoğlu katılım sağlayacaktır.

Türkü severleri Türkünün kalbinin atacağı "15. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali"ne bekliyoruz.