Arguvan'da Okumaya Teşvik Projesi

Şehit Birol Akın Cumhuriyet Ortaokulunda “Okuyan Arguvan Projesi” düzenlendi. 

Arguvan'da Okumaya Teşvik Projesi
Editör: Malatya Haber
27 Nisan 2022 - 16:25
Programa Arguvan Kaymakamı Kemal Ülkü, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yay, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş; “Okuyan Arguvan Projemiz” kapsamında farkındalık oluşturmak, çocuklarımızda okuma sevgisini yaratmak ve yaymak için bugün buradayız. Kitapları hayatımızın bir parçası olarak görmeli ve onları bize yol gösteren dostlarımız olarak düşünmeliyiz. Kitaplar bizim en iyi dostlarımızdır” ifadelerini kullandı. 
Arguvan Kaymakamı  Kemal Ülkü; “Kitap okuyarak kendinizi geliştirip, bilgilerinize katkı yaptığınız an kazanım elde edersiniz. Sizler okuma alışkanlığı elde ederseniz, bizler ve öğretmenleriniz mutlu olacaklardır. Projelerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum”
şeklinde konuştu. 

Arguvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yay; “Okuyan Arguvan Projesi” projesi kapsamında tüm öğrencilerimizin kitap okumalarını  ve  bunu davranış haline getirmelerini amaçlanmıştık. Kitap okumaya zaman ayırın, sizin geleceğinizin şekillendiği yıllar bu yıllardır. Kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi için bizden bir talebiniz olursa her zaman yanınızda olacağız” dedi.