Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiğinde dolgu enjeksiyonu ile burun küçültme hariç diğer tüm şekil bozuklukları tedavi edilebilir. Yumuşak doku ve hacim eksikleri giderilebilir.

11 Ekim 2016 - 16:42

Son yıllarda sadece estetik cerrahide değil, tüm cerrahi operasyonlarda minimal invaziv ve non invaziv tekniklerin geliştirilmesinde önemli bir aşama kaydedilmiştir. Bu noktada özellikle dolgu ve botoks enjeksiyonu tekniklerinde önemli gelişmeler kaydedilmiş, kullanım alanı ve oranı artırılmıştır. Botoks ve dolgu enjeksiyonunun kullanımı sadece estetik cerrahide değil, birçok tıbbi tedavi alanında da başarı ile kullanılmaktadır.

 

Ameliyatsız burun estetiği teknikleri

 

Ameliyatsız burun estetiği teknikleri rinoplastide daha etkili ve daha hızlı sonuçlar alınmasını sağlar. Ameliyatsız burun estetiği tekniği ile burun küçültmenin dışında diğer tüm burun şekli bozuklukları başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Her iki operasyon da ortalama 15 ile 20 dakika arasında sürer. Cerrahi teknikler ile yapılan burun estetiği operasyonlarında olduğu gibi herhangi bir şekilde anestezi kullanımı gerekmez. Dolgu enjeksiyonunun sonuçları hemen görülebilir hale gelir. Ancak botoks enjeksiyonunun etkisinin görünmesi için bir iki günlük bir sürece ihtiyaç vardır. Ameliyatsız burun estetiği tekniklerinin etkileri geçicidir ve belirli aralıklar ile tekrarlanması gerekmektedir.

 

Ameliyatsız burun estetiği tekniklerinin uygulanması

 

Ameliyatsız burun estetiği teknikleri uygulaması kolay, ağrısı, sızısı ve iyileşme süreci olmayan prosedürlerdir. Enjeksiyon uygulaması sırasında hasta herhangi bir şey hmez. Eğer hastanın iğne korkusu varsa operasyondan birkaç dakika önce lokal olarak anestezi etkisi olan bir krem sürülmesi tercih edilebilir.

Burun estetiğinde dolgu enjeksiyonu ile burun küçültme hariç diğer tüm şekil bozuklukları tedavi edilebilir. Yumuşak doku ve hacim eksikleri giderilebilir. Botoks ile burun ucu düşüklükleri düzeltilebilir. Burun deliği asimetrileri giderilebilir. Dolgu malzemesi olarak kişinin kendisinden elde edilen yağ hücreleri ve hyalüronik asit dolgu malzemeleri kullanılabilir. Yağ hücresi enjeksiyonunda nano teknolojisi daha fazla tercih edilir. Ameliyatsız burun estetiği tekniklerinde yağ hücresi enjeksiyonunun etkisi ortalama 2 yıl, hyalüronik asit dolgu enjeksiyonun ortalama 1 yıl, botoks enjeksiyonunun ise 4 ile 6 ay arasında değişiklik gösterebilir.

 

Ameliyatsız tekniklerde 3D tasarım uygulaması

 

Sadece cerrahi operasyonlarda değil dolgu ve botoks enjeksiyonu öncesinde de 3D simülasyon cihazlarından faydalanılabilir. Hasta enjeksiyon uygulamasından sonra nasıl bir görünüme kavuşacağını öğrenebilir. Buruna uygulanması gereken tedavi 3D simülasyon cihazı ile planlanabilir. Kişinin kendi fotoğrafları üzerinden hazırlanan simülasyonu üzerinden operasyon öncesi ve operasyon sonrası elde edilecek görünüm üzerinden hasta tasarım sürecine dahil olabilir.

 

Ameliyatsız burun estetiğini kimler tercih etmelidir?

 

Ameliyatsız burun estetiği teknikleri cerrahi operasyon ve anestezi korkusu olan hastalar için oldukça cazip bir seçenektir. Ayrıca ameliyat ve iyileşme süreci için yeterli bekleme süresi olmayan, burnundaki şekil bozukluklarına daha hızlı çözüm arayan kişiler tarafından daha fazla tercih edilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x