Reklam

Ali Kazgan'a Akçadağ'da Seçimi Onlar Kazandırdı!

31 Mart Mahalli İdareler Seçiminin Malatya’daki en renkli adayı Ali Kazgan Bağımsız girdiği zorlu yarışı önde bitirerek Akçadağ’da yeniden yola devam onayı aldı.

Ali Kazgan'a Akçadağ'da Seçimi Onlar Kazandırdı!
Editör: Malatyadan
20 Nisan 2019 - 05:42
Malatya Siyasetine yön veren ilçe konumundaki Akçadağ’da AK Parti’nin yanlış aday tercihi ilçe’nin kaybına yol açtı. Bağımsız seçilen Ali Kazgan ise itiraf niteliğinde  bir açıklama yaparak “ Bu seçimde biz Akçadağ olarak bütün Malatya’ya bütün Türkiye’ye bir şey gösterdik. Muhtarlarla beraber muhtarların gücünü gösterdik. Ben muhtarların desteğiyle seçildim bir partim olmadı. Demek ki muhtarlar önemli bir güçmüş.” Dedi.

Başarının sırrını ortaya koyan Kazgan ilçenin muhtarlarıyla bir araya gelerek onlara teşekkür etti.

NORMALLEŞMEMİZ GEREKİYOR!Kazgan konuşmasında şu ifadelerde bulundu. “ Değerli Muhtarlarımız bildiğiniz gibi bir seçimi geride bıraktık. Artık bundan sonra normalleşmeye dönmemiz gerekiyor. Derler ki yerel yönetimlerin en önemli tanımı halka en yakın idare. Burada halka en yakın idare en yakın yerel yönetim belediye değil, köy ya da mahalle muhtarları yani sizsiniz. Bu yarışta gerçekten hak ederek gelen muhtarlarımız çünkü hiçbir yere yaslanmıyorlar, kendi emekleriyle geliyorlar, kendi gayretleriyle geliyorlar” dedi.

NÜFUSU TUTARSAK AYDA 600 BİN TL CEPTE!Akçadağ’ın Malatya’da önemli bir nüfus gücüne sahip olduğunu belirten Kazgan, “Şunu belirtmek istiyorum, sizlerin başarısı belediyelere bağlı. Belediyenin gücü varsa sizde başarılı olacaksınız. Biz geçirdiğimiz süreçte Akçadağ Belediyesini bir hayli toparladık fakat ne kadar toparlarsak toparlayalım bizim gibi belediyelerin gücü sınırlı. Nüfusa göre pay geliyor. Nüfusa göre pay gelirken nüfusumuz az olduğu için gücümüzde sınırlı oluyor. Bizim Malatya merkezde önemli bir nüfus potansiyelimiz var. Bu nüfus potansiyelini mahalle muhtarları, muhtar adayları aldılar bu sene 9 bin nüfusu ilçeye taşıdılar. Ben borcumuzu minimum seviyeye düşürdüğüm zaman ayda 250 bin lira ayıran bir belediye olmuştum ama 9 bin nüfusla beraber ayda 350 bin lira daha artıran bilen yani 600 bin liraya çıkan bir belediyeye döndük. Sizlere faydalı olabilmemiz için bu nüfusu tutmamız lazım. Bu seçimde biz Akçadağ olarak bütün Malatya’ya bütün Türkiye’ye bir şey gösterdik. Muhtarlarla beraber muhtarların gücünü gösterdik. Ben muhtarların desteğiyle seçildim bir partim olmadı. Demek ki muhtarlar önemli bir güçmüş. Aslında bu başarıda hepinizin bir nasibi var payı olduğu gibi. Umuyorum, diliyorum ve bekliyorum ki muhtarlarımızla bu birlik beraberliği bundan sonrada sürdürürüz. Bu güçle önümüze çıkacak engelleri aşar en güzel başarıları yakalarız diye düşünüyorum. Bir kez daha göreve devam eden ve göreve yeni seçilen muhtar arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'da Salon Futbol Turnuvası Başladı
Malatya'da Salon Futbol Turnuvası Başladı
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Merkeze Çekildi
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Merkeze Çekildi