Reklam
Reklam

AKP Malatya Kadın Kolları Başkanı Görevden Alındı

AKP Malatya Kadın Kolları Başkanı Mimar Aynur Oğuzhan Görevinden Alındı. 

AKP Malatya Kadın Kolları Başkanı Görevden Alındı
Editör: Malatyadan
11 Haziran 2020 - 21:04
AKP Malatya Kadın Kolları Başkanı Mimar Aynur Oğuzhan 21 Şubat 2015 tarihinde yapılan kongrede önceki başkan Emine Akkurt'un ardından AKP Kadın kolları başkanlığına seçilmiş 5 yıldır bu görevi yürütüyordu. Eski başkan Emine Akkurt ile Milletvekili Öznur Çalık bir çok noktada karşı karşıya gelmesiyle gündemden düşmüyordu. Ayrılığın sebebi o dönemler bu ikili çekişmeye dayandırılıyordu. 

2015 yılından bu yana AKP Kadın Kolları Başkanlığını yürüten ve yaklaşık 11 yıldır partinin içerisinde çeşitli görevlerde bulunan, Kadın Kolları Başkanı Mimar Aynur Oğuzhan atmış olduğu twettle görevinden ayrıldığını belirtti.

Başkan Oğuzhan, AKP’de bir önceki döneme göre son derece başarısız ve pasif kalmıştı. Başkan Oğuzhan mesajında şu görüşlere yer verdi;

Azimle, sevgiyle yürütmüş olduğum Malatya İl Kadın Kolları Başkanlığı görevime Genel Merkezimizin taktirleriyle ara veriyorum. Ancak şunu belirtmek isterim. Bu bir bitiş değil, Partimizin ve Genel Başkanımız sn @RTErdogan ‘ın her zaman yanında olduğumu bilmenizi istiyorum.

Yerine atanacak ismin henüz belli olmadığı önümüzdeki günlerde gelecek isim belirginleştiğinde haberimizde bulabilirsiniz.