Reklam

Akçadağ'ın Yolu Kırteke İle Açılacak

Bu seçim öncesi Malatya'da aday gösterilen Başkan Adaylarını kısaca özetlemek gerektiğine inandığımız için her ilçe adayını yakın mercek altına alıyoruz. İlk Olarak AK Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Mustafa Kırteke'den başlıyoruz.

Akçadağ'ın Yolu Kırteke İle Açılacak
Editör: Malatyadan
15 Ocak 2019 - 03:46
Ak Parti Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının açıklamasının ardından Malatya kamuoyun da merak ettiği, belediye başkan adaylarını daha yakından tanıyalım.

Haklarında yaptığımız kısa bir araştırmanın ardından derlediğimiz bilgileri okurlarımızla paylaşmak istiyoruz.

Malatya’nın kadim ilçelerinden Akçadağ İlçe belediyesi için Ak Partiden başkan adaylığı için yapılan başvuru sayısı, Büyükşehir belediye başkanlığı için yapılan başvurunun 3 katı çoğunlukta olduğunu belirtmekte yarar var.

İlçe halkının siyasete yakın olması ise Akçadağ seçimlerini her zaman önemli kılmıştır.

13 Ocakta Ak Parti Malatya İl Teşkilatında Mustafa Kırteke’nin ismi salonda anons edildiğinde görkemli bir coşku ve heyecan duyulduğu dikkat çekmişti.

Ak Parti teşkilatının ve Akçadağlıların Mustafa Kırteke’den beklentileri ise, Akçadağ mermerinin ekonomiye katılması, alt yapı ve üst yapının bir an önce bitmesi, içme ve sulama suyu sorunun çözülmesi, hipodrom, Akçadağspor bir çok ana başlıkta toplanan sorunlara kalıcı çözüm arayışları olarak ifade edilebilir.

Peki, yeni dönem de Akçadağ Belediye Başkanlığına Mustafa Kırteke seçilirse, Akçadağ sorunlarından kurtulabilir mi? sorusu ciddi karşılıklar bulabiliyor.

Akçadağlıların önemli bir bölümü, TSO, MİNDER gibi işadamlarının yer aldığı meslek kuruluşlarında aldığı aktif sorumluluk deneyimlerini, Akçadağ Belediyesinin de yararlanmasının ilçenin gelişmesinde ve kalkınmasına önemli rol oynayacağına dikkat çekildi. Derlediğimiz haberlerden edindiğimiz diğer bir bilgi ise, Mustafa Kırteke’yle, Akçadağ’ın önünün açıldığı şeklinde özetlenebilir.

Başta ülkemize, şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun...