AK Parti ilçe adaylarına ilk yorum Tüfenkci'den

Malatya'da AK Parti Belediye Başkan adayları belli oldu.

AK Parti ilçe adaylarına ilk yorum Tüfenkci'den
Editör: Malatyadan
22 Ocak 2014 - 00:23
Malatya'da AK Parti Belediye Başkan adayları belli oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında 3 gündür çalışmalarını sürdüren aday belirleme üst kurulu, ilçe belediye başkan adaylarını belirledi. Ak Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen aday açıklama toplantısına Ak Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeniden aday olan Ahmet Çakır, partinin Malatya Milletvekilleri ve 13 ilçe başkanı katıldı.

Konuyla ilgili olarak Bülent Tüfenkçi, 30 Mart'taki yerel seçimlerde Malatya’nın 13 ilçesinde adayı açıklanan isimlere başarılar diledi.

Tüfenkçi,‘‘Halka Hizmet Hakk’a Hizmettir” düsturu ile Malatya’mızın 13 ilçesinde hizmet yarışında ben de varım deme cesaret ve sorumluluğunu gösteren öncelikle bütün aday adaylarımızı kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum. Partimizin aday belirleme kurulu halkımızın tercihleri doğrultusunda en uygun adayı belirleme konusunda azami gayreti göstermiştir. Hedefimiz, gireceğimiz seçimleri birlik ve beraberlik içinde kazanmak ve Malatya’mızı 2023 hedeflerine taşımaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm adaylarımıza başarılar diler, yapılacak yerel seçimlerin kendilerine, Malatya’mıza ve tüm ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk’tan dilerim.

Ak Parti'nin Malatya merkez ve diğer ilçelerdeki belediye başkan adayları şu isimlerden oluştu:

Yeşilyurt İlçesi: Hacı Uğur Polat
Battalgazi İlçesi: Selahattin Gürkan
Akçadağ İlçesi: Ali Kazgan
Arapgir İlçesi: Haluk Cömertoğlu
Arguvan İlçesi: Vahap Doğan
Darende İlçesi: Süleyman Eser
Doğanyol İlçesi: Recep Gülbey
Doğanşehir İlçesi: Vahap Küçük
Hekimhan İlçesi: Kemal Deniz
Kuluncak İlçesi: Mehmet Boyraz
Kale İlçesi: Cemal Akdemir
Pütürge: Mehmet Polat
Yazıhan İlçesi: Nevzat Öztürk