• Reklam
AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı O İsim!

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı O İsim!

Malatya'da merak edilen ilçe belediye başkanları yavaş yavaş belirginleşmeye başladı. Alınan son bilgilere göre Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı o isim oldu.

18 Aralık 2018 - 17:56 - Güncelleme: 22 Aralık 2018 - 04:00

Malatya'da Seçime doğru heyecan dorukta. Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için AK Parti'nin Selahattin Gürkan'ı göstermesi şehirde sevince neden olurken, ilçelerdeki meraklı bekleyiş devam ediyor. Bu hafta artık adayların resmi olarak belirtileceği vurgulanırken son dakika aldığımız kulis bilgisine göre Yeşilyurt İlçesi'nde Belediye Başkan adayı gösterilecek ismin mevcut belediye başkanı İnşaat Mühendisi Mehmet Çınar olduğu öğrenildi. 

Mehmet Çınar, Hacı Uğur Polat'ın Ahmet Çakır'ın istifasıyla Büyükşehir Belediyesine atanmasıyla Yeşilyurt Belediye Başkanlığın atanmıştı. Kısa sürede halkla iç içe gösterdiği yakınlık ve performans ile gönüllerde taht kurmuş ve yapılan anketlerde ismi açık ara zirvede çıkmıştı. Değerli Başkan Mehmet Çınar'a bu müjdeli haberin ardından hayırlı olsun dileklerimizi sunuyoruz. 

Mehmet Çınar Kimdir?

1977 yılında Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 2004 yılında Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. İnönü Üniversitesinde doktora çalışmalarına devam etmektedir. 2006 yılında Genç MÜSİAD Kurucu Başkanlık görevinde bulundu. 2009 yılında Malatya Belediyesi Meclis üyeliğine seçildi. Malatya Belediyesi Daimi Encümen ve İmar Komisyonu üyeliği yaptı. 2009-2014 Türkiye Belediyeler Birliği Meclis üyeliği yaptı. 2014 Yerel Seçimleri’nde Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Mayıs 2018 tarihi itibariyle Yeşilyurt Belediye Başkanlığı görevine getirilen Mehmet Çınar Evli ve dört çocuk babasıdır. İyi derecede ingilizce bilmektedir.

DİĞER İLÇELERDE ŞU İSİMLERDE KARAR KILINDI

Akçadağ: Mustafa Kırteke
Arapgir: Rıza Murat Türksoy
Arguvan: Ahmet Eren
Battalgazi: Osman Güder
Darende: İsa Özkan
Doğanşehir: Vahap Küçük
Doğanyol: Hakan Bay
Hekimhan: Adil Ağcan
Kale: Murat Koca
Kuluncak: Mehmet Boyraz
Pütürge: Mikail Sülük
Yazıhan: Nevzat Öztürk
 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x