AK Parti Teşkilatına Hırsız Dedi Kıyamet Koptu

AK Parti Teşkilatına Hırsız Dedi Kıyamet Koptu

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Gürkan ile AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, seçim ofisinin açılışı sırasında vatandaşların önünde tartıştı. Üstelik bu tartışmalar yerel TV kanallarında da canlı olarak verildi.

15 Mart 2019 - 01:24 - Güncelleme: 16 Nisan 2019 - 18:23

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, AK Parti Battalgazi Belediye Adayı Osman Güder, AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, AK Parti milletvekilleri Öznur Çalık ve Bülent Tüfenkci’nin katılım sağladığı Yeşiltepe seçim ofisi açılışı olaylı sonuçlandı.

Selahattin Gürkan’ın konuşmaya başladığı sırada bir vatandaşın “Hırsızlarla durma Başkanım, etrafının hepsi hırsız” demesi üzerine Gürkan’ın “Biz toplantıyı yapalım” demesi de birkaç vatandaşın protestosuna engel olmadı. Gürkan’ın “Gelin gelin, gözünüzü yiyeyim, gel yanıma gel” demesinden sonra protesto eden vatandaşın Gürkan’ın yanına gelmesi de olayları bitirmedi.

Selahattin Gürkan’ın konuşmasından sonra AKP İl Başkanı İhsan Koca’nın konuşması ise başka bir tartışmaya neden oldu. İhsan Koca, “Böyle güzel bir toplantının isticamını iki arkadaşımızın, kardeşimizin kafasını bulandıranlara bir şey söylemek istiyorum. Ben o arkadaşlarımıza bir şey demiyorum. Onlar inandıkları için öyle söylüyorlar” diye konuşurken “Çalmadınız mı” diye bağırarak tepki veren aynı vatandaşlara İhsan Koca ise “Bir kuruş çaldığımız ispat edersen haklısın. Ama sana değil, sana söyleyenlere söylüyorum, ispat edemezseniz namussuzsunuz, şerefsizsiniz. Öyle uzaktan konuşmayla olmaz. Eğer iddiası olan varsa ispat eder. İspat edemeyenler namussuzdur, şerefsizdir, alçaktır” dedi.

İhsan Koca’nın bu ağır sözlerinden sonra aynı vatandaşların anlaşılmayan seslerinden sonra İhsan Koca’nın “Defol git, serseri” diye konuşması ortamı daha çok gerdi.

İhsan Koca’nın “Defol git, serseri” lafını söyledikten sonra Selahattin Gürkan’ın Koca’nın hemen arkasına geldiği görülüyor. Yine videoda çok anlaşılmasa da AKP’nin başkan adayı Selahattin Gürkan’ın İhsan Koca’yı uyardığı anlaşılıyor. Bu uyarma sonrasında Koca’nın elini kaldırarak Gürkan’ a, “Neyini konuşmayacağız Başkanım yav. Böyle adamların yanımızda ne işi var. Ben öyle adamların yanımıza gelmesine karşıyım kardeşim. O adamların yanımızda yeri yok, olmaz da” dedikten sonra Selahattin Gürkan’ın “Neyse kapatalım” dediği duyuluyor.

Buradaki diyalog aynen şu şekilde devam etti:

SELAHATTİN GÜRKAN: Neyse kapatalım.

İHSAN KOCA: Kapatmayalım Başkanım, niye kapatalım. Adam bana hırsız diyor yav. Ben bunu kabul etmiyorum.

SELHATTİN GÜRKAN: Herkes kendini tarif eder kardeşim, herkes kendini tarif eder.

İHSAN KOCA: Ben kapatamam.

Oda TV

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Arapgirli
    7 ay önce
    Demek ki Selahattin Gürkan il yönetimi ve teşkilattan farklı düşünüyor.Ayni Selahattin Gürkan Arapgir de bir vatandaşın baskanim CHP adayı Selahattin Gürkan in kendisini desteklediğini söylüyor ve Gürkan bu konu ile ilgili hiç bir cevap vermediği gibi bir açıklamada yapmıyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x