Reklam

AK Parti Malatya Temayül Yoklaması Yapıldı

Malatya Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen eğilim yoklamasında, toplam 5’i milletvekili olan 74 aday adayından 69’u oylandı. Mevcut 5 milletvekili ise oylanmadı.

AK Parti Malatya Temayül Yoklaması Yapıldı
Editör: Malatyadan
07 Mayıs 2018 - 13:25
Malatya Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen eğilim yoklamasında, toplam 5’i milletvekili olan 74 aday adayından 69’u oylandı. Mevcut 5 milletvekili ise oylanmadı.

Oylama öncesi bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Mahmut Üner Özer, aday adaylara başarılarak dileyerek “Aday adayı kardeşlerim, Cumhurbaşkanımıza yol arkadaşlığı yapmaları ve ak hizmetlerin içerisinde bulunmayı arzu etmeleri ve o heyecanı taşımaları bizlere ayrı bir gönül güzelliği vermiştir. Biz teşkilat mensupları olarak sizler arasından tercih yapmamız çok zor. 74 tane aday adayı olan kardeşlerimizin hepside birbirinden kıymetlidir. Teşkilatımızın gönlünde her birinizin ayrı ayrı yeri var. Ama takdir edersiniz ki, ilimiz gereği 6 Milletvekili adayı belirlememiz gerekiyor. Bugün burada oy kullanacak bin 640 tane teşkilat mensubu kardeşlerimin vereceği karar yeterli değil. Genel merkezimiz bilindiği üzere halk nezdinde Malatya’mız ve ilçelerinde anketler düzenlemektedir. STK’ların görüş ve önerileri alınmaktadır”” dedi.

Eğilim yoklamasına Genel Merkez adına katılan Kocaeli Milletvekili Ayhan Sefer Üstündağ oylamanın hayırlara vesile olmasını dileyerek,” Bugün bir demokrasi şöleni yaşıyoruz. 3 Kasım 2002’den beri bütün Türkiye satında bu temayül yoklamalarını gerçekleştiriyoruz. Aday adayı olan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. 24 Haziran önemli bir viraj ülkemiz için. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hayata geçirileceği bir gündür. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini, Malatyalıların oyları ile hayata geçirdik. bu hayata geçmiş sistemin ilk uygulayıcıları da yine sizlerin oylarıyla inşallah olacaktır. O bakımdan böylesi önemli bir virajda, önemli bir seçimle karşı karşıyayız. Malatyalılara bir teşekkürüm var birincisi, her seçimde bizleri desteklediniz. Malatya desteğinin karşılığını Ak Parti hükümetleri zamanında alıyor. Malatya’ya her geldiğimde Malatya’nın nasıl geliştiğini bir kez daha görmekten memnun oldum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından bin 640 delege Malatya’da milletvekili olarak görmek istediği 6 ismi yazarak sandıklara attı. Gizli olarak yapılan oylama sonrası sonuçların Ankara AK Parti Genel Merkezi’ne götürülecek.

Salonda oylama sürerken aday adaylarının da dışarıda hummalı bir çalışması vardı. Kapalı Spor Salonu dışında çadırlar kurarak eğilim yoklaması için hazırlık yapan aday adayları delegelerin oyunu alabilmek için oldukça uğraştılar. Aday adayları, çadırlarına gelen delegelere çay, simit, gibi yiyeceklerin yanı sıra özel ilgi ve alaka göstererek büyük bir gayret gösterdiler.

AK Parti’nin Malatya’da 5 mevcut milletvekilleri olmak üzere 74 aday adayı bulunuyor. Bu isimler, şunlar:

Abdulaziz Aslan

Abdullah Eraslan

Abdullah Akgün

Ahmet Çakır

Ahmet Ercan Uçkan

Ahmet Polat Kaya

Ali Yıldırım

Ali Edip Budan

Aslı Eren

Aynur Oğuzhan

Bayram Taşkın

Bilal Akkuş

Bülent Tüfenkci

Cevdet Arslan

Cumali Alan

Demet Kaya Ayanoğlu

Dilek Yurtseven

Ebru Çolak Bereket

Emine Erkut

Ergül Zeryurt

Esra Nur Filinte

Eyüp Akın

Eyüphan Korkmaz

Fatih Serkan Erkuş

Fatma Esen

Gazi Ergün

Gülsen Boyraz

Hakan Kahtalı

Hasan Adak

Hayrunnisa Varlıklıöz

Hilal Acı

Hüseyin Apak

Hüseyin Cemal Akın

Hüseyin Köksal Çınar

İhsan Sarı

İsmail Özbey

Kenan Kolçak

Mehmet Şahin

Mehmet Şireci

Mehmet Toptaş

Mehmet Hanifi Yılmaz

Mehmet Yılmaz Pekkaya

Murat Beytekin

Mustafa Bingöl

Mustafa Şahin

Naciye Cengil

Nail Tuna

Nedim Durgungül

Nevzat Aslan

Nihat Gürbüz

Nurettin Yaşar

Osman Timurtaş

Osman Aladağ

Özcan Mercan

Öznur Çalık

Ramazan Acar

Rasim Saka

Recep Yazıcı

Sabri Unat

Selahattin Sarıoğlu

Selçuk Gökçe

Şule Çelik

Şükrü Dinç

Taha Özhan

Tahir Özelçi

Tahir Alperen Aydoğan

Turan Kopal

Turgut Sandıkcı

Ufuk Önalan

Vahap Bata

Vahit Atalan

Veysel Ser

Yakup Güler

Yusuf Özdemir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya Emniyeti Asayiş Denetimlerini Arttırdı
Malatya Emniyeti Asayiş Denetimlerini Arttırdı
Muhtar'ın AKP'li Vekil ve Başkanlara Tepkisi!
Muhtar'ın AKP'li Vekil ve Başkanlara Tepkisi!