AK Parti Malatya Adayları ve Yansımaları Nasıl Oldu?

AK Parti Malatya Adayları ve Yansımaları Nasıl Oldu?

Malatya'da açıklanan AK Parti Aday listelerinin ardından kulisler ve yaşananları bölge bölge değerlendirme yaptık. İşte ilçe ilçe sorun analizimiz...

15 Ocak 2019 - 02:27 - Güncelleme: 17 Ocak 2019 - 17:07

AK Parti Malatya ilçe adaylarını açıkladı. Kimi taraf mutlu olurken, kimi adaylarda mutsuzluğunu gizleyemedi. Birkaç ilçenin dışında morali bozuk olup, küsmeyen neredeyse yok gibiydi. Hemen hemen her dönem yaşanan şeyler. Her ne kadar AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu gibi şeylere izin vermese de nefis sonuçta aday gösterilmeyince burukluk ve küskünlük yaşanabiliyor.  

Battalgazi

AK Parti İlçe Başkanı Veteriner Hekim Osman Güder’in aday gösterilmesi bir çok kesimde sevinçle karşılanırken özellikle bazı çevrelerde tepkilere yol açtı. Aynı aşiret mensupları olan ve bir diğer aday adayı olan Ali Ekinci grubuyla yaşanan polemikler şuan için yatıştırılmaya çalışılsa da belli bir süre yankılarının devam etmesi bekleniyor.

Yeşilyurt

Hacı Uğur Polat’ın Büyükşehir Belediyesine atanmasıyla koltuğa geçen İnşaat Mühendisi Mehmet Çınar başarılı bir süreç geride bırakarak adını aday listesine yazdırmayı başardı. En büyük rakiplerinden olan Hulusi Boyraz ve Vahap Erdem’i saf dışı bırakan Çınar eğer halkla iç içe olmayı sürdürürse iyi bir belediyecilik örneği çıkarabilir. Yok hantal ve metal yorgunluk içerisinde olan bazı personellerle işe devam ederse aksaklık yaşaması kaçınılmaz. Öte yandan yardımcısı konumunda olan Rıza Murat Türksoy’un Arapgir Belediye Başkan Adayı gösterilmesi aynı kurumda başarılı bir görüntü sergilese de bu aldatıcı olmamalı. Seçmeni çantada keklik görmeden azimle ve aynı tempo ile çalışmalara devam etmeli.

Darende

Darende en karışık bölgelerden biriydi. Nitekim önceki dönem başkanı İsa Özkan’ın seçimi kaybetmesinden sonraki günden itibaren bu yenilgiyi kabul etmeyip, ısrarla ve  yoğun bir diplomasi trafiğiyle adını tekrar bu dönem listeye yazdırması iddialara göre bazı çevreleri rahatsız etmiş görünüyor. Bazı adayların sosyal medya sayfalarında konuşmamaya yönelik paylaşımları bu rahatsızlığın ne kadar üst boyutlarda olduğunun en büyük göstergesi. Zaten Somuncu Baba Vakfı ile ters düştüğü için başkanlığın Süleyman Eser’e kaydırıldığı iddialarına bile kalsa Özkan’ın uzlaşı içinde görev yapmasını imkansız hale getirebilir.

Yazıhan

AK Parti Yazıhan ilçesinde bu defa umduğunu bulamayabilir. Nevzat Öztürk Yazıhanlılar tarafından sevilmeyen biri olduğunu bir Yazıhanlı olarak biliyorum. Diğer adayların değerleneceği umarken tekrar Öztürk’ün gösterilmesi CHP’nin ekmeğine bal süreceğe benziyor. Nevzat Başkanın bu seçimde oy kaybetmesini tahmin ediyorum.

Pütürge

Mehmet Polat yakinen tanıdığım ve sohbetimin zaman zaman olduğu biridir. Kendisiyle birkaç yıl önce bir çay bahçesinde oturduğumuzda “ Başkanım senin medya çalışmaların çok zayıf. İnternet ortamında yoksun. Yaptıkların kimse tarafından bilinmiyor” dediğimde bana dönerek “ Murat Kardeşim Malatyalılar bizi en çok ismi lazım değil bir uydu kanalından takip ediyor. İnternet ve gazete gereksiz” demişti. Bugün görüyorum ki kaybeden kendisi olmuş. Başkanım üzülerek söylüyorum ki “Çok bilen çok aldanır” Mikail Sülük ismini 4 ay önceden duydum. Kesin deniliyordu. Herkese söyledim ama herkes ısrarla hayır canım olur mu öyle şey Mehmet Polat çalışıyor seviliyor felan filan dedi. Ne oldu peki şimdi? Atı Alan Kubbe Dağını Geçti…

Kale

Cemal Akdemir döneminde bir çok çalkantıya sahne olan ilçemiz eski adıyla İzollu yeni adıyla Kale ilçemiz Murat Koca’ya teslim edildi. Cemal Başkan’a da bir çift söz etmeden geçmek istemiyorum. Cemal Başkan bizi yolsuzluk bombaları haberlerimizle tanıdı. Hatta bununla yetinmedi, birde bizi mahkemeye verdi. Ne oldu peki sonunda kendisi kaybetti. Başkan bu işler öyle olmuyor! Belediye bir işletme değil! Ne kadar hizmet eşittir o kadar köfte. Bak ihaleleri kaydırdığın adamlar koltuğundan etti seni. Şimdi emekliliğin tadını çıkar…

Son özet olarak şimdiden müjdesini verelim birkaç bölgede tepki ve protesto olarak bağımsız adayların çıkması bekleniyor.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya 112'de Skandal Uygulamalar İddiası
Malatya 112'de Skandal Uygulamalar İddiası