Ahmet Çakır Suçlamaları Kabul Etmedi Günah Çıkardı!

Ahmet Çakır Suçlamaları Kabul Etmedi Günah Çıkardı!

Malatya Büyükşehir Belediyesinin eski başkanı şuan ki AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır adeta günah çıkardı. Üç farklı rakamın konuşulduğu Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden bakalım ilerleyen günlerde şeffaf bir açıklama gelerek kamuoyu aydınlatılacak mı?

21 Nisan 2019 - 01:47 - Güncelleme: 11 Mayıs 2019 - 03:37

Malatya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili olan Ahmet Çakır, ERTV’de yayınlanan Gündem Siyaset Programı’nda Tutku Eren’in sorularını yanıtladı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin kendisinin bıraktığı dönemde 509 milyon lira borcu olduğunu şimdi ise toplam 801 milyon civarında olduğunu belirten Çakır, Başkan Gürkan’a yanlış bilgi verilmiş olabileceğini söyledi.

Kamuoyunda ve sosyal medyada algı operasyonları yapıldığı, şahsına yönelik iftira atıldığını belirten Çakır, bundan dolayı, bazı şeylere yanıt vermek zorunda kaldığını ifade etti.

Milletvekili Çakır’ın canlı yayında kaydettiği ifadeler şu şekilde; “Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin borcu ben bırakırken 509 milyon lira idi. 60 milyon civarında da alacaklarımız vardı. Bunu düştüğünüz zaman 470-480 milyon civarında bir borcu vardı. Çünkü bir borca bakıldığı zaman alacakların da dikkate alınması lazım. Şimdi ise Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin borcunun 801 milyon. Belediyemizin 80 milyon da alacağı var. Belediyelerin bir borç bir de alacak hanesi vardır. Haliyle 801 milyondan 80 milyonu da düşerseniz asıl rakam o zaman belli olacak. Biz bu borç ile ilgili duruma cevap vermek zorunda kaldık. Çünkü sosyal medyada, internet ortamında farklı algılar var. Çok art niyetli insanların olduğu, birilerinin kullandığı, birilerinin tetikçi olarak kullandığı, yönlendirilen, ölçüyü kaçıran, bizlere karşı iftira atan, çamur atan kişiler var. Normalde bizim bu sorulara cevap bile vermememiz gerekir, bırakıp çıkmışız, gitmişiz. Seçim sürecinde de biz belediye ile ilgili yaptığımız, iş, hizmet ve çalışmaları hiç anlatmadık. Biz dedik ki, yapacağımızı yaptık, takdir hemşehrilerimizindir, vatandaşımızındır. Buralar gelip geçici yerler. Biz görevimizi tamamladık, bundan sonraki arkadaşlarımız nasıl hizmet eder bize ne düşerse biz onların yanında olacağız. Son günlerde sosyal medyada akıl almayacak türden iftira, çamur, yalan kampanyası var. Belki ruh hali bozuk olanlar var ama doğru olanların da kafası karışıyor. Başkanımız da bunları inceleyecek, inceletecektir tabi. Başkanımıza belki ilk gelen bilgiler kaba taslak bilgilerdir. Belki bir boyutu ile bakılıyordur, diğer boyutu ile bakılmıyordur. Belki belediye ve şirketler üst üste toplanarak getirilmiş rakamdır. Bunlar bir idarecinin ortaya koyacağı, anlatacağı pozisyonlar değil.” Dedi.

HANGİSİ DOĞRU HANGİSİ YALAN?

Aşağıdaki rakamlar başkanların telaffuz ettiği rakamlar. Bakalım şeffaf bir şekilde bu borcu izah edecek biri çıkabilecek mi?

SELAHATTİN GÜRKAN

1,778,000,000,000,000 ₺

HACI UĞUR POLAT

509,000,000,000 ₺

AHMET ÇAKIR

801,000,000,000 ₺

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Bülent Türkmen
  6 ay önce
  Tartışmaya gerek yok. Malatya halkının yüksek teveccuhu ile yoğun bir oy potansiyeli ile vekil seçilmiş 31 Mart yerel seçimler de rekor oy almış beyfendiye leke surmeyelim
 • Osman T.
  6 ay önce
  BENIM BILDIĞIM MUAKKAKKI SAYIN SELAHATTIN GÜRKAN ILGILI BIRIMLERDE BILGI ALARAK AÇİKLAMIŞTİR BU BILGIYI VEREN BÜROKRASIDE SAYIN AHMET ÇAKIR VE SAYIN HACİ UĞUR POLAT 'IN GETIRDIKLERI BÜROKRASILER BUNU IYI DÜŞÜNMEK LAZIM
 • Malatyalı
  6 ay önce
  Bu nasıl bir haberciliktir ? Siteye girdiğime pişman oldum. Selahattin başkanım 1.7 milyar diyor borç, alacakları düşmediği için, ahmet çakır 801 milyon diyor alacakları düştüğü zaman. Hacı uğur polat’ta ahmet çakır’da devraldığım zaman ki borç 509 milyondu, ben bunu 801 milyon olarak devrettim selahattin başkanıma diyor. Ya siz ilkokuldan terksiniz matematik bilmiyor musun ya da habercilik yerine tetikçilik yapıyorsunuz. Yazık daha da girmem bu siteye
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x