Reklam

Ahmet Çakır Dönemi Mercek Altında!

AKP Malatya Milletvekili ve Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın özel kalem müdürünü ihbar mektubu yaktı!

Ahmet Çakır Dönemi Mercek Altında!
Editör: Malatyadan
07 Haziran 2020 - 05:33
Malatya Büyükşehir Belediyesi eski özel kalem müdürü K.Ç. ve Daire Başkanı İ.G. hakkında gelen ihbar mektubu gündeme bomba gibi düştü. Burnu havada, kibir abidesi isimlerin hangi yolsuzluğa bulaştığı ise merak konusu oldu?

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde, Ahmet Çakır ve Hacı Uğur Polat dönemlerinde Özel Kalem Müdürü ve daire başkanı olarak görev yapan K.Ç. ve Daire başkanlığı yapan İ. G. hakkında, Türk Ceza Kanunu ve Devlet Memurları Kanunu’na aykırılık içeren çeşitli iddialarla idari inceleme başlatıldığı ve inceleme sürecinin sağlıklı işleyebilmesi için açığa alınmaları gündeme bomba gibi düştü. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yolsuzluklarla mücadele kapsamında başlattığı açığa alma operasyonuna ise kamuoyundan tam destek geldi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılı Faaliyet Raporu’na göre 2015 yılından itibaren 254 kişinin belediyeye misafir olarak geldiği, bu misafirler için ise belediye bütçesinden toplamda 11 milyon 459 bin TL harcanması tepkilere ve yolsuzluk iddialarını da beraberinde getirmişti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılı Faaliyet Raporu'nda, belediyenin 2015 yılında 50, 2016 yılında 70, 2017 yılında 89, 2018 yılında 45 misafir ağırladığı, bu misafirler için ise toplamda 11 milyon 459 bin TL harcanması üzerine gözler dönemin Özel Kalem Müdürü K.Ç.'ye çevrilmişti.

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, halen uzman unvanı ile Malatya Büyükşehir Belediyesi personeli olan İ. G. ve K.Ç. hakkında gelen bir ihbar nedeniyle, Belediye Teftiş Kurulu’nun inceleme başlattığını söyledi. Gürkan, inceleme sonucunda, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulup bulunulmaması gerektiğinin de ortaya çıkacağını söyledi.