• Reklam
Adem Büyük Hocaya Demediğini Bırakmadı

Adem Büyük Hocaya Demediğini Bırakmadı

Evkur Yeni Malatyaspor'da son haftaların başarılı oyuncusu Adem Büyük, hafta sonu evinde karşılaşacakları Medipol Başakşehir'le yapacakları maçtan 3 puanla ayrılmak istediklerini söyledi.

03 Kasım 2017 - 09:28 - Güncelleme: 09 Kasım 2017 - 10:25

Evkur Yeni Malatyaspor'da son haftaların başarılı oyuncusu Adem Büyük, hafta sonu evinde karşılaşacakları Medipol Başakşehir'le yapacakları maçtan 3 puanla ayrılmak istediklerini söyledi.

Adem Büyük, Orduzu Pınarbaşı Tesisleri'ndeki antrenman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, takım olarak iyi durumda olduklarını ifade etti.

Yaşadıkları teknik adam değişikliğinin ardından takımın gerçek kalitesinin ortaya çıktığını anlatan Adem, bu konuda teknik direktör Erol Bulut'un önemli katkıları olduğunu kaydetti.

Evkur Yeni Malatyaspor teknik direktörü Erol Bulut’un Medipol Başakşehir’de çalıştığına değinen Adem, "Her hocanın kendine has bir oyun anlayışı vardır. Erol hocadan sonra biz bu oyun anlayışına bir hafta, 10 günde alıştık ve Erol hocanın bizden neler istediğini çok iyi öğrendik. En azından bir sistem adamı." ifadelerini kullandı.

"Son iki maçtır kazanıyoruz, bu çok önemli. İlerleyen haftalar için umut verici futbol oynamamız bizim için daha önemli. Oyun olarak çok iyi gidiyoruz. Takım olarak disiplinli ve kompakt oyunumuzu hiçbir zaman bırakmıyoruz. Kazandığımız zaman nasıl berabersek kaybettiğimiz zaman da beraber olmamız gerekiyor, bunu başardık. Teknik adam değişikliğinden sonra önemli bir gelişime kaydettik. Futbolcular olarak içimizdeki gücü, kaliteyi dışarı yansıttık. Bunda tabii ki bizi deplasmanda olsun iç sahada olsun destekleyen taraftarlarımızın da büyük payı var. Onlara da teşekkür ediyoruz."

ERTUĞRUL SAĞLAM’IN GİTMESİ HAYIRLI OLDU

Tecrübeli oyuncu Takımı bırakıp kaçan Ertuğrul Sağlam içinde ilginç söylemlerde bulundu. Büyük "Ertuğrul hocayla Beşiktaş’ta çalıştım. Ertuğrul hocanın buradaki heyecanıyla diğer çalıştırdığı takımlardaki heyecanı farklıydı. Burada Ertuğrul hocayla 3 gün çalıştım. Tamamen bütün heyecanını yitirmiş, sanki kendini buraya ait hissetmiyor gibiydi. Yanlış düşünüyor olabilirim ama benim gördüğüm oydu. Bazı sıkıntılar yaşanmış olabilir. Tesisimiz tadilattayken 5 yıldızlı otelde kalıyorduk. Hiçbir zaman bunu bahane etmedik. Belki istekleri yerine gelmedi, başka şeyler olabilir ama Ertuğrul hocanın ayrılmasından sonra takım bir ivme kazandı, şu anki mevcut kadro için çok iyi oldu diyebilirim."

Adem, bu hafta Medipol Başakşehir ile karşılaşacaklarını hatırlatarak, şunları söyledi: "Gerçekten çok önemli bir maç. İki teknik adam da birbirini çok iyi tanıyor. Şu anda, hemen hemen oynadığımız futbol aynı, diyebiliriz. Medipol Başakşehir maçından galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Hiçbir zaman aşağıya bakmak istemiyoruz. Kimse tabii ki alt sıralara oynamak istemez. Bizim öyle bir düşüncemiz yok. Kafamızı kaldırdık ve yukarı doğru bakmaya çalışıyoruz. Bu önemli maçlardan bir tanesi de Medipol Başakşehir maçı. İyi bir ekibe karşı oynayacağız, kazanmak istiyoruz."

Yeni Malatyaspor'a başarılı olmak için geldiğini belirten Adem Büyük, önlerinin açık olduğunu ve daha da başarılı olacaklarına inandığını belirtti. 

Kaynak: malatyasporlu.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x