• Reklam
Abdülaziz Bayırdır "Diyanet Kadını Dövün Diyor"

Abdülaziz Bayırdır "Diyanet Kadını Dövün Diyor"

Bir Televizyon programına konuk olan İlahiyatçı Abdülaziz Bayındır, Diyanet'in bütün meallerinde kadının dövülmesinin teşvik edildiğini iddia etti.

16 Mart 2018 - 15:20 - Güncelleme: 01 Nisan 2018 - 18:24

İlahiyat Profesörü Abdülaziz Bayındır, Diyanet'in bütün Kur'an meallerinde kadının dövülmesinin teşvik edildiğini iddia etti.

KRT TV'de Ferit Atay'ın sunduğu SorguluYorum programına, katılan Bayındır, "Buradan meydan okuyorum erkeklerse karşıma çıksınlar" dedi. Özelliklede namaz saatleri konusunda bile kendisine cevap veremeyeceklerini iddia eden Bayırdır, Diyanete adeta "hodri meydan" dedi. 

Bayındır'ın açıklamaları şöyle:

"Arkasına devleti alan bir hoca kendisini güçlü kabul edecek. 'Ben ne dersem o' öyle şey olur mu? Allah'ın dediği olur. Eğer güçlüyseler buradan meydan okuyorum Diyanet İşleri Başkanlığı'na, erkekseniz çıkın karşıma. Hani geçenlerde kadının dövülmesi diyordunuz, getirin bakalım bütün kitaplarınızı. Bir de konuşuyorlar "kadının dövülmesi dinimizde yok". Tabi yok ama açın sizin kitaplarınızı bakalım. Açın herhangi bir diyanet mealini 'kadını dövün' yazıyor. Bil hassa kadınlarla ilgili ayetlerde çok ciddi saptırmalar vardır."

Kaynak Yeniçağ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x