Bugün - 22 Kasım 2014 Cumartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Künye
Reklam
Malatyasporlu
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.malatyadan.com Logo
Malatya 7°C
Haber Detayları

Başbakan Gözleri boyadı ama gönüller kara

Malatya Belediyesi ve Ak Parti Malatya teşkilatının milyonlarca lira para harcayarak topladığı kalabalıkla göz boyamayı başardı.

Malatya Seçim Haberi - 06 Mart 2014 Perşembe - 03:27
Malatya Belediyesi ve Ak Parti Malatya teşkilatının milyonlarca lira para harcayarak topladığı kalabalıkla göz boyamayı başardı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Malatya Belediyesi ve Ak Parti Malatya teşkilatının milyonlarca lira para harcayarak topladığı kalabalıkla göz boyamayı başardı. İddilara göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memur işçilere miting için zorunlu katılım şeklinde gerçekleşen mitinge klasik AKP zihniyeti İmam Hatip öğrencileri ve çevre illerden otobüslerle taşınan suni kalabalıkla göz boyama taktiği işe yaradı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Malatya'da halka seslendi. Konuşmasında cemaate, muhalefete ve bazı medya organlarına verip veriştiren Erdoğan konuşmasında isim vermeden Fethullah Gülen'e de "omurgasız" dedi.

Bunlar Örgüt

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Malatya mitinginde yine sert konuştu. Cemaat aleyhinde slogan atılması üzerine, "Bunlara cemaat demeyin. Diğer cemaatlere hakaret olur. Bunlar örgüt" çıkışında bulunan Erdoğan hızını alamayarak isim vermeden Fethullah Gülen'e omurgasız dedi.. Erdoğan Pensilvanya koduyla andığı Fethullah Gülen'i kastederek "bize omurgalı adam lazım, adam gibi adam lazım" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’na ‘’Terbiyesiz Herif’’ dedi

Kılıçdaroğlu'nun bir konuşmasında sehven rahmetli annesini yolsuzluk yapanlar arasında zikretmesine çok öfkelenen Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na "Terbiyesiz herif" dedi. Erdoğan daha sonra da isim zikrederek bazı gazeteleri eleştirdi.

Zaman,Taraf,Bugün ve Hürriyet  gazetelerine seslenen Erdoğan, bu gazetelere "sizler kimin yanındasınız" dedi. Büyük bir kalabalığa seslenen Erdoğan'ın yer yer çok öfkelendiği gözlendi.

Başbakan'ın konuşmasından satırbaşları

Hamdolsun ya Rab bu iş bitmiştir. Malatya 30 Mart seçimlerine mühür vurmuştur. Tüm Türkiye'de sandığın rengi belli oldu.

Mektubu okudu

Bir malatyalı kardeşim bana mektup yazmış. Mukaddes Yetiş. Bir bayan kardeşimiz. Malatya mitinginde ne olur bu mektubu okuyun demiş. Öyle güzel şeyler yazmış ki. Tamamını okuyamam bir hayli uzun. 2 buçuk a4 sayfası. Özetleyim istedim. Besmele ile başlamış. Esselamu Aleyküm diyor... Başbakanım sizi çok çok ve çok seviyoruz. Rabbim inşallah sizi ve vekillerinizi daima sevsin ve koruyucunuz olsun. Size sürekli dua ediyorum. İnşallah bütün ülkelere sizin gibi bir Başbakannasip etsin diyorum. Biz Malatyalılar AK Parti aşığıyız. Sİzinle annemin bir anısını paylaşmak istiyorum.35 yıl önce burada elektrik yokmuş. Herkes gaz lambasıyla idare ediyormuş. Kuyruğa giriyorlarmış. Parasıyla bile alamıyormuş. Beğendiklerine veriyor köylü kısmına vermiyorlarmış. Biz o yıllarda öğrenciyken devlet yardım etmediği için kitap alamıyorduk. Ben kardeşimle ablam  da abimle aynı sınıfta okuyordu. O yüzden sadece ilkokulu okuyablidik diyor. size ve AK Partililere kucak dolusu selamlar ve sevgiler. Allah'ın rahmeti bereketi ve nuru sizin ve ailenizin üzerine olsun. Mukaddes Yetiş

Ben de ve aleyküm selam diyorum. Allah da sizden razı olsun Mukaddes kardeşm. Rabbim tüm Malatya'dan ve Türkiye'den razı olsun. Hep bu sıkıntılardan geçtik. Bu ülkede mühürle nüfus kağıdına basılarak sana yağı şeker satılırdı. Tuz satılırdı. Bazılarının nüfus kağıtlarında bunlar hala var.

Tek hedefimiz halkın ve Hakkın rızasını kazanmak. Bu aziz millet Allah razı olsun desin bu bize yeter. Birileri kalabalıklar taşıma ve montaj diyor. Niyazi Mısri ne güzel söylemiş. Nadanı terk etmedin Yaranı ararsın.... Biz nadanı terkettik yaranı bulduk. Yaran burada. Ama bunlar bulamıyor. Onlar gelip de size ne söyleyecek. Ne anlatacak. Biz Malatya'da şunu yaptık diyebilirler mi? Ama biz deriz.

Bize Malatya yeter... Bize Türkiye yeter.. Bize millet yeter... Bize Allah yeter...

Bir yandan meydan fotoğraflarına montaj diyorlar bir yandan da kendi ürettikleri montajlarla milleti kandırmaya çalışıyorlar. Bunlar yaptıkları montajları dinletiyorlar.

EY Kılıçdaroğlu senden siyasetçi olmaz İstanbul Tahtakale'de kasetçi olur.. O da olmazsa Unkapanı'da İMÇ'ye gidersin.

Sülük benzetmesi

Kendi ülkesine ihanet eden bu yapıyla aranıza mesafe koyun. Anneler babalar sizlere sesleniyorum. Çocuklarınız bunların dershanelerinde okuyorsa çekin alın oradan. Bize devletin okulları yeter. Okullarında okuyorsa alın. Devletin okulları bize yeter. Bunlar sülük gibi emiyorlar. Ama sülük bunlardan faziletlidir ha. Çünkü sülük zararlı kanı emer. Bunlar faydalı kanı emiyor. Kardeşlerim artık biz devlet okullarında hafta sonları eğer takviye kursu gerekiyorsa çocuklarımıza ücretsiz olarak bunu da vereceğiz.

Benim rahmetli anneme hakaret edecek kader terbiyesizsin. Terbiyesiz herif. Sonra unuttum diyor. Bu ahlaksızlık değil de nedir. Bir başbakanın ölmüş annesine kalkıp bir yolsuzluk isnadında nasıl bulunursun. Bu kadar adilik bu kadar pespayelik olur mu!

Ey Bugün Taraf Zaman gazetesi sizler kimin yanındasınız. Ey Hürriyet Gazetesi sen neyin yanındasın. Sen bizimle istediğin kadar uğraş. Bu ülkede yolsuzluk yapıyorsan ben bunları takip ederim. Adalet bakanıma da gereken talimatı veririm. Senin ne yaptığın malum bunu halkım bilir.

Kriptolu telefonları bile bu zalimler dinlediler. Bir başbakanın telefonunu dinleyemezsin. Bunlar dinliyor. Burada adı geçen gazeteler o çok satan gazeteler bunu servis ediyor.

Yavuz Selim köprüsünü yapan müteahhite havalimanını yapan müteahhite saldırdılar. Düşünebiliyor musunuz? Bu harcamayı yapacak müteaahhitleri çökertmek istediler.

Dün akşam kendilerinden brifingi aldım. Çok güzel çalışıyorlar. Paralel yapı engellemek için gayret gösteriyor. Bunların bu vatanı sevmek gibi bir derdi yok. Düşünebiliyor musunuz yüzelli milyon kapasiteli havalimanı yapacak beş tane firma bunlar önünü kesiyor. Bu paralel yapı bu. Demek ki beklediklerini bulamadılar. Avantalarını alamadılar herhalde. Dert bu!

Bunların karşısında pes etmek yok. Bizim başbakanlık binamızı durdurmaya çalışıyorlar. Herşey bitmiş şurada önümüzdeki ay veya mayısta açılış yapacağız. Siz nasıl bir yargısınız ya. İşte ben yargıdaki bu türlere karşıyım. Adil tertemiz insanlar da var. Ama paralel yapının bu temsilcileri de var. Bunlar MİT'e de saldırdılar. Marmaray'ı da durdurmak istediler. Ama utanmadan Mrmaray'dan geçiyorlar.

Bizden önce halkbank ziraat ban zarardaydı. Şimdi kazanıyorlar. Çözüm sürecine kardeşliğimize saldırdılar. İnsanların yatak odalarına mahrem telefon görüşmelerine hatta başörtüsüne saldırdılar. Gezi olaylarını biliyorsunuz. İkide bir şunu söylüyorlar. Samimi niyetle gelmişler. Ne samimi niyeti ya.. 12 ağaç sökülmüş bunlar da samimi çevre gösterisi yapmışlar. Geçin o işi geçin. Biz 12 yılda 3 milyar fidan ve ağaç diktik. Nerede 12 ağaç ya. Ama bunların çevre diye bir derdi yok. Bunlar terör örgütleriyle beraber çalışıyorlar. Yaktılar yıktılar cam çerçeve esnafı mağdur ettiler. Elinde molotof ile dolaşanlara bu kılıçdaroğlu sevgili evlatlarım diyor. Bizim sevgili evlatlarımız elinde bilgisayarı tabletleriyle kitabıyla kalemiyle olacak. Biz onları öper başımıza koyarız. farkımız bu.

Ben Rabia işareti yapınca baktım muhalefet parti başkanları da bu işareti yapmaya başladılar. Ya rahatsız oldular ya da çok sevdiler... Biz bu işaretle tek devlet tek vatan tek millet ve tek bayrak demek istiyoruz.

 
Anahtar Kelimeler:başbakan, malatya'da, miting, eleştiri, göz, boyama, kılıçdaoğlu, kemal,
Kaynak / Editör:

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz

malatyadan()
valla halk halınden gayet memnun gibi çıldırmamak elde degıl
Gönderilen Tarih - 08 Mart 2014 Cumartesi (21:08)  
alperen güner()
ben akp li değilim. ama her miting de dışarıdan adam getirdiler diyorlar. ama seçim günü her şey belli oluyor.
Gönderilen Tarih - 08 Mart 2014 Cumartesi (21:08)  

Diğer Malatya Seçim Haberleri
Malatya'yı yıllardır sömüren Marjinal Paralel Yapı
AK Parti Malatya İl Başkanı Tüfenkci'ye ilginç benzetme
Malatya'daki yerel belediyeler soygun merkezi mi?

Malatya'daki yerel belediyeler soygun merkezi mi?
Malatya'da AK Parti'nin Kaymağını Marjinal Grup Yedi
AK Parti'nin Malatya'da kan kaybedeceği isimler
Aday olup kendimizi rezil mi edelim?
Malatya Siyaseti'ne Ankara Ayarı
Diğer Başlıklar

Malatya Büyükşehir Belediyesi iyice şaşırdı
Malatya'da Esnaflar Milletvekillerine güvenmiyor
MHP, Malatya'da Şeytan'ın bacağını kıracak gibi
Şafakta okula gönderilen öğrenciler sınıfta uyuyor
AKP Malatya il Başkanı Bülent Tüfenkci Bin TL'lik avukatmış
Malatya Büyükşehir Belediye Bütçesinde geri vites
Malatya'da hava sıcaklığı'nda ani düşüş
Yeni (Çakma) Malatyaspor'a ikinci darbe
CHP Malatya'da kan keybetmeye devam edecek
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır şanzımanı dağıttı
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Hava Durumu ( Malatya )
Bugün
2°C - 7°C
Pazar
1°C - 6°C
Pazartesi
-1°C - 5°C
Salı
-1°C - 5°C
Tarihte Bugün
1617 - Sultan ahmetin Vefatı ve Birinci Mustafanın Tahta Çıkışı
1333 - Aşık Paşanın Vefatı
2006 - Ağıuz ve Diş Sağlığı Haftası
Günün Sözü
İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser
(Konfüçyus)
Arşiv Arama
Facebook
Twitter
Nöbetçi Eczaneler

Instagram
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklam
Malatyasporlu
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,11ms